Google
Google Pixel 8a
📺
Ekran
6.1"
⚡
İşlemci
Google Tensor G3
🧠
RAM
8GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
4492 mAh
⚡
Şarj
18WW
📷
Ana Kamera
64MP f/1.89 OIS
🤖
OS
Android 14 (17'ye kadar)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | |
| Model | Pixel 8a |
| Çıkış Tarihi | Mayıs 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Obsidyen, Porselen, Aloe, Körfez |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 72.7 |
| Yükseklik (mm) | 154.4 |
| Kalınlık (mm) | 8.9 |
| Ağırlık (g) | 188 |
| Malzeme | Gorilla Glass 3 ön / plastik arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP67 (1m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.1 |
| Panel Tipi | OLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 429 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 60-120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 2000 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass 3 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Google Tensor G3 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.0 GHz X3 + 4x2.45 GHz A715 + 4x2.15 GHz A510) |
| GPU | Immortalis-G715 MC10 |
| RAM | 8GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 64MP f/1.89 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 13MP f/2.2 120° |
| Ön Kamera | 13MP f/2.2 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Kablosuz şarj / Sihirli Silgi / 7 yıl |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 4492 |
| Kablolu Şarj (W) | 18W |
| Kablosuz Şarj (W) | 18W (Qi) |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | yok |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.2 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 (17'ye kadar) |
| Güncelleme Süresi | 7 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Google AI / Gemini |
📰 Google Pixel 8a Haberleri
15 Ocak 2026Google Pixel 10a’ya ait resmi görsel internete düştü
14 Aralık 2025Android 16 güncellemesi Pixel 10 Pro XL performansını sessizce yükseltti
20 Ağustos 2025Huawei Türkiye’de Pura 80 Serisi, MatePad 11.5 ve WiFi X1 Pro modellerini tanıttı
21 Mayıs 2025Android 16'nın yeni arayüzü Pixel cihazlara erken geldi
07 Mayıs 2025Google, pil sağlığı göstergesini sadece yeni Pixel modellerine açıyor
Diğer Google Telefonları
Google
Google Pixel 10 Pro Fold
- 8.0 (iç)" ekran
- Google Tensor G5
- 16GB RAM
- 5015 mAh
- 50MP f/1.68 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Google
Google Pixel 10 Pro XL
- 6.8" ekran
- Google Tensor G5
- 16GB RAM
- 5200 mAh
- 50MP f/1.68 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Google
Google Pixel 10 Pro
- 6.3" ekran
- Google Tensor G5
- 16GB RAM
- 4870 mAh
- 50MP f/1.68 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Google
Google Pixel 10
- 6.3" ekran
- Google Tensor G5
- 12GB RAM
- 4970 mAh
- 50MP f/1.68 OIS
Fiyat belirtilmemiş
