📱
Realme
Realme Pad X2
📺
Ekran
11.5"
⚡
İşlemci
Dimensity 7050
🧠
RAM
8GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
8360 mAh
⚡
Şarj
45WW
🤖
OS
Android 14 (Realme UI 5.0)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Realme |
| Model | Pad X2 |
| Çıkış Tarihi | Temmuz 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Gri, Mavi |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 185.6 |
| Yükseklik (mm) | 275.5 |
| Kalınlık (mm) | 7.6 |
| Ağırlık (g) | 563 |
| Malzeme | Plastik / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 11.5 |
| Panel Tipi | IPS LCD |
| Çözünürlük | 2000 x 1200 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 206 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 90Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 450 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Dimensity 7050 |
| Üretim Süreci (nm) | 6nm |
| CPU | Octa-core (2x2.6 GHz A78 + 6x2.0 GHz A55) |
| GPU | Mali-G68 |
| RAM | 8GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | microSDXC |
Kamera
| Arka Kamera | 8MP f/2.0 |
| Ön Kamera | 8MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 1080p@30fps |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 8360 |
| Kablolu Şarj (W) | 45W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | yok |
Bağlantı
| 5G | Yok |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.2 |
| NFC | Yok |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 (Realme UI 5.0) |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 Realme Pad X2 Haberleri
24 Eylül 2025Xiaomi, Watch S4, Smart Band 10 Gold, Open Wear Stereo Pro ve Smart Camera C701 ürünlerini Türkiye’de satışa çıkardı
01 Temmuz 2025Nothing Headphone 1 modeli yüksek çözünürlüklü ses, uzun pil ömrü ve özgün tasarımıyla duyuruldu
10 Kasım 2023iPhone 13 ve Apple Watch Ultra 2 A101'de haftanın öne çıkan ürünleri
19 Ekim 2023Xiaomi Book S tablet bilgisayar A101'de haftanın dikkat çeken ürünü
05 Ekim 2023iPhone 14 ve Galaxy A54 A101'de haftanın flaş mobil ürünleri arasında

