Time Warner CEO’su: Yüksek korsan indirme rakamları Game of Thrones için bir Emmy ödülünden daha değerli

2012’nin korsan indirme platformlarında en popüler televizyon programı olan Game of Thrones’un bu unvanı dizinin arkasındaki isimleri pek rahatsız etmişe benzemiyor. Dizinin yapımcısı HBO’nun çatı şirketi olan Time Warner’ın CEO’su Jeff Bewkes, dizinin ulaştığı yüksek korsan indirme rakamlarının seçkin televizyon ödülleri kadar değerli olduğunu ifade etti. Şirketin hissedarlar toplantısında konuşan Bewkes, telif hakkı ihlalini hoş görüp görmediğine dair bir soru üzerine ilk olarak dizinin yüksek izlenme oranlarını övdü. Bu izlenme rakamlarının HBO markasını kuvvetlendirdiğine dikkat çeken CEO, korsan indirme işleminin dizinin yayılması için mükemmel bir işleve sahip olduğunu ifade etti. Game of Thrones’un küresel korsan indirme listelerinde 1 numara olduğunu söyleyen Bewkes, bu durumun bir Emmy ödülünden daha iyi olduğunu iddia etti.

game-of-thrones-logo-271212

Dizinin yönetmeni David Petrarca da üçüncü sezon başlangıcında benzer düşüncelerini ifade etmiş ve korsanın dizinin kültürel etkisine katkıda bulunduğunu dile getirmişti. Game of Thrones kitaplarının yazarı George R.R. Martin de korsan indirme rakamlarının yüksekliğini bir iltifat olarak değerlendirmiş ancak bu iltifatı almaya pek hevesli olmadığını itiraf etmişti. Bewkes’in bu sözleri kulağa ilginç gelse de, eğlence endüstrisi dışındakiler tarafından yıllardır dile getirilen bir düşüncenin sektör içinde de dillendirilmesi bakımından önem taşıyor. Bewkes eğer HBO aboneleri diziyi ücretsiz indirme yoluna giderse bunun ciddi bir problem olabileceğini, ancak şu anda ortada kendileri için büyük bir problem olmadığını sözlerine ekledi.

İlgili >> Seeking Alpha

Apple 14 inç MacBook Pro modelini tanıttı, işte özellikleri

Apple, 18 Ekim etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Şimdiye kadar dedikodusu yapılan birçok özelliğin yeni modellerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni MacBook...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun