SpaceX patlamanın ardından yeni Falcon 9 uçuşunu erteledi

spacex-300615

SpaceX, geçtiğimiz pazar günü fırlattığı Falcon 9 roketinin kalkıştan kısa bir süre sonra havada patlaması üzerine uçuş takviminde değişikliğe gitti ve bir sonraki SpaceX uçuşunu erteledi. Falcon 9, 9 Ağustosta gerçekleştirilmesi planlanan görevde NOAA’ya ait gözlem uydusu Jason-3’ü Dünya yörüngesine taşıyacaktı.

Yeni görevin ertelendiği duyurusu Falcon 9’un havada patlamasından kısa bir süre sonra yapıldı. Dragon kargo gemisinin Uluslararası Uzay İstasyonu’na taşınması sırasında yaşanan patlama öncesinde Falcon 9 art arda 18 başarılı kalkış gerçekleştirmişti. Ertelenen Jason-3 görevinde SpaceX’in Falcon 9’un yeniden kullanılabilirliğini bir kez daha test etmesi bekleniyordu.

Jason-3 için yeni bir fırlatma tarihi verilmezken, NASA tarafından yapılan açıklamada NOAA ve SpaceX’in bu konuda bir karar vermek adına görüşmeye devam ettiği belirtildi. SpaceX patlamaya dair incelemelerini yürütürken, NASA ve NOAA da incelemelerden gelecek sonucu bekleyecek.

iPhone 13 serisi Sinematik mod ile profesyonel kamera cebe girecek

Salı akşamı gerçekleştirilen iPhone 13 tanıtım etkinliğinde Apple, çok yakında piyasaya çıkacak tüm iPhone'lar için ilginç bir yeni özellik duyurdu. Bu özellik Sinematik mod...

Eğitim için tablet önerileri – Video

MediaMarkt için hazırladığımız tablet önerileri videosunda, farklı ekran büyüklüklerine ve teknik özelliklere sahip olan, fiyatları da modelden modele değişiklik gösteren çeşitli tablet önerileri sıralıyoruz.

iOS 15 ve iPadOS 15’in çıkış tarihi belli oldu

Apple, iOS 15 ve iPadOS 15'in kullanıcılarla buluşacağı tarihi açıkladı. Şirketin WWDC 2021'de duyurusunu yaptığı yeni yazılım sistemi güncellemeleri 20 Eylül itibarıyla dağıtıma çıkacak. Hem...