Google+ Fotoğraflar önümüzdeki ay kapanıyor

google-plus-fotograflar-android-030314

Google, yeni servisi Google Fotoğraflar’ın faaliyete geçmesinden yaklaşık iki ay sonra selefi Google+ Fotoğraflar’ı kapatıyor. Şirket, eski servisin kapanış sürecini 1 Ağustostan itibaren başlatacak. Önce Android ile vedalaşacak olan Google+ Fotoğraflar, daha sonrasında web ve iOS sahnelerinden çekilecek.

Google+ Fotoğraflar Android uygulamasında beliren bir mesaj, yeni uygulamayı indirmeyen kullanıcılara işlemi gerçekleştirmelerini tavsiye ederken; tüm fotoğraf ve videoların bulutta saklanacağının ve Google Fotoğraflar’a aktarılacağının güvencesi veriliyor.

[quote_box_center] İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Google Fotoğraflar: Fotoğrafa dair her şey burada [/quote_box_center]

Çektiği tüm fotoğrafları Google+ Fotoğraflar’a aktaranlar için transfer süreci biraz zor olacak gibi gözükse de, servisin kapanmasının kullanıcılarını üzeceğini söylemek pek mümkün değil.

Google’ın eski fotoğraf çözümü şirketin sosyal ağıyla ilintiliyken; Google Fotoğraflar daha derli toplu, şık ve her anlamda daha iyi bir bağımsız servis profili çiziyor. Google Fotoğraflar’ın da gizlilik konusunda bazı küçük endişeler doğurduğunu unutmamak gerekiyor.

İLGİLİ HABERLER