Teknoloji

ZTE yeni nesil ekran altı kamerayla gelecek Nubia Z50 Ultra’nın tanıtım tarihini açıkladı

zte nubia z50 ultra

ZTE Nubia Z50 Ultra adını taşıyan yeni telefonunun tanıtım tarihini açıkladı. Şirketin dördüncü nesil ekran altı kamerasıyla gelecek olan telefon 7 Mart’ta resmen gözler önüne çıkacak. Yeni nesil ekran altı kamera teknolojisi ZTE tarafından Neovision olarak adlandırılıyor.

Nubia Z50 Ultra 16 megapiksel ön kamerayla gelecek. 6P lens, 2.24 µm piksel büyüklüğü, f/2.0 diyafram genişliği de bu kameranın özellikleri arasında sayılıyor. Kamera 6.8 inçlik AMOLED ekranın içine yerleştirilecek. Bu ekranın BOE tarafından üretildiği de verilen bilgiler arasında yer alıyor.

ZTE tarafından yapılan paylaşım, daha önce internete sızan çizimleri doğruluyor. Düz kenarlar ve sağ kenardaki bildirim kızağı hemen göze çarpıyor. Güç butonu ve ses kontrol tuşları da aynı kenarda yer alıyor. Ekran ve ahize hoparlörünün arasındaki küçük gümüş renkli parçanın ise ikinci bir stereo hoparlör işlevi görebileceği belirtiliyor.

zte nubia z50 ultra

ZTE Nubia Z50 Ultra’nın da Snapdragon 8 Gen 2 ile geleceği söyleniyor

Nubia Z50 Ultra’nın da tıpkı Nubia Z50 gibi Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye sahip olması bekleniyor. Nubia Z50’da bulunan 64 megapiksel ana kameranın Z50 Ultra’ya taşınıp taşınmayacağı ise şu an için belirsizliğini koruyor.

zte nubia z50 ultra

ZTE Nubia Z50 Ultra hakkında tanıtım öncesinde yeni detayların paylaşılması öngörülüyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER