ZTE Gigabit Phone ile 5G’nin kapısını aralayacak

google news abone ol

zte gigabit phone5G uyumlu cihazları göstermek için henüz erken olduğu söylenebilir. Ancak ZTE, 5G cihazlar ile potansiyel kullanıcıları arasındaki mesafeyi biraz kısaltacak bir adım atmaya hazırlanıyor. Şirket, ilk gigabit akıllı telefonunu ayın sonunda kapılarını açacak 2017 Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC 2017) gözler önüne çıkaracak. ZTE Gigabit Phone olarak anılan cihazın 360 derece sanal gerçeklik, 4K çözünürlüklü video ve anında bulut depolama gibi özellikleri sunacağı belirtildi.

Gigabit LTE desteği barındıran ilk cihazlar 2016’da duyurulmuştu. Qualcomm; Netgear, Ericsson ve Avustralya’nın en büyük mobil operatörlerinden Telstra’nın desteğiyle, teknik olarak 1 Gbps indirme hızı sağlayacak mobil bağlantı noktaları üretmek için işbirliğine gitmişti.

Qualcomm, bu yılın başlarında Snapdragon 835 yonga setinde gigabit LTE uyumlu X16 modeminin bulunacağını açıklamıştı. X16’nın selefi X12, maksimum 600 Mbps indirme hızı vadediyor.

ZTE Gigabit Phone ile ilgili detaylar için MWC 2017’yi beklemek gerekiyor

ZTE Gigabit Phone ile ilgili detaylar, MWC 2017’de açıklanacak. Ancak cihazın piyasadaki 5G uyumlu ilk akıllı telefonlardan biri olması fazlasıyla muhtemel görünüyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR