ZTE Blade V40 serisi dört üyesiyle gözler önüne çıktı

ZTE Blade V40 serisi telefonlarını MWC 2022’de gözler önüne çıkardı. Seride Blade V40, V40 5G, V40 Pro ve V40 Vita adını taşıyan dört farklı model bulunuyor. Her bir model, ayırt edici bir özellikle geliyor.

Blade V40 5G, serinin assolisti olarak tanımlanabilir. Adından da anlaşılabileceği üzere 5G desteğine sahip olan telefonun kalbinde bu desteği sağlayan 7 nm bir 5G işlemci bulunuyor.

Blade V40 Pro ise 6.67 inç büyüklüğünde AMOLED ekranla geliyor. Akıllı telefonun arka kamerası, çift halkalı tasarımıyla dikkat çekiyor. Telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi veren 5100 mAh pil ise 65W hızlı şarj desteğine sahip.

Standart Blade V40’ta ise 6.67 inç büyüklüğünde Full HD+ ekran mevcut. Üçlü arka kamera sisteminde ana kamera görevini 48 megapiksel sensör üstleniyor. Telefonun önünde ise 8 megapiksel çözünürlüklü kamera bulunuyor.

zte blade v40Serinin “bütçe dostu” üyesi olarak tanımlanabilecek olan V40 Vita ise 6.75 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüklü ekranla gelecek. Bu telefonun ön plana çıkan özelliği ise 6000 mAh kapasiteli bir pile sahip olması. Bu pil, 22.5W hızlı şarj desteğiyle doldurulabiliyor.

ZTE Blade V40 serisinin üyelerinin fiyatı henüz açıklanmış değil. Akıllı telefonlar nisan ayı itibarıyla satışa sunulacak.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun