Zoom iOS güncellemesi özel video filtreleri getiriyor

Zoom iOS ve Mac uygulamaları için yayınlanan son güncelleme, kullanıcılara farklı alanları kapsayan çeşitli yenilikler getiriyor. Güncellemeyle kullanıcılara profillerine cinsiyet zamiri ekleme imkanı verilirken, takvim düzenlemesinde de çeşitli imtiyazlar sağlanıyor.

Pandemi döneminin parlayan yıldızı olan Zoom, video görüşmeler için en sık kullanılan çözümlerden biri olmuştu. Mayıs ayının sonunda yayınlanan güncelleme, M1 işlemcili iPad Pro sahiplerine Center Stage özelliğinden yararlanma imkanını vermişti.

Center Stage özelliği iPad Pro’nun geniş açılı ön kamerasından yararlanıyor ve makine öğrenmesinin de devreye girmesiyle kullanıcı daima kare içinde tutuluyor. Böylelikle kullanıcıların video görüşmeler esnasında daha serbest şekilde hareket etmesi kolaylaşıyor.

Zoom iOS ve Mac uygulamaları için yayınlana güncellemenin en önemli yeniliklerinden birisi de kullanıcıların özel video filtrelerinden yararlanabilmesi. Bu filtreler standart video görüşmelerinin yanı sıra webinar’larda da kullanılabilecek. Buna ek olarak, kullanıcılar katılımcı oldukları görüşmelerde Canlı Transkripsiyon özelliğinin aktif hâle getirilmesini talep edebilecek.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun