Zoom hayvan avatarları ile toplantıları renklendirecek

google news abone ol

Koronavirüs pandemisinin ikinci yılını doldurduğumuz şu günlerde artık pek çok kişi görüntülü toplantılardan yorulmuş durumda. Bazı şirketler ofise dönüşe hazırlansa da, çoğu şirket önümüzdeki dönemde hibrit modelleri tercih edecek gibi görünüyor. Pandemi döneminin yükselen yıldızı Zoom, hayvan avatarları ile görüntülü toplantıları monotonluktan kurtarmayı amaçlıyor.

Üç boyutlu hayvan avatarları, görüşmelerde kullanıcıların yüzüne yerleştiriliyor ve yüzdeki mimikleri gösterebiliyor. Şimdilik kullanıcıların önünde sadece kedi, köpek, tilki ve inek gibi seçenekler bulunuyor. Ancak Zoom genel olarak üç boyutlu avatarların sayısını artırmayı planlıyor.

Bu yeni özellikten yararlanmak için iOS, Mac ve Windows cihazlarda Zoom’un 5.10.0 veya daha üst sürümlerinden birini kullanmak gerekiyor. Şirket bu özellik için yüz tanıma teknolojisinin kullanılmadığının altını çiziyor. Uygulama sadece bir yüz arıyor ve bunun belirli bir kullanıcının yüzü olması gerekmiyor.

Apple’ın Animoji’si gibi farklı alternatifleri bulunan yeni Zoom özelliğinin etkisi çok uzun ömürlü olmayabilir. Ancak şirket bu özelliğin belli senaryolarda faydalı olacağına inanıyor. Yüz ifadelerini çıkarmadan yüzünü saklamak isteyenlerin bu yeni araçtan yararlanabileceği inanılıyor. Bu olmasa bile, Zoom hayvan avatarları ile uzayan toplantılara renk katmayı başarabilir.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

ÖNE ÇIKANLAR