Zoom filtresi sanal mahkemeyi karıştırdı

ABD’nin Teksas eyaletinin 394. Bölge Mahkemesi’nde bu hafta gerçekleştirilen sanal mahkeme, ilginç bir görüntüye sahne oldu. Avukat Rod Ponton, Zoom filtresi nedeniyle bir süre ekranda bir kedi gibi göründü.

Bu ilginç görüntünün Ponton’un kendi bilgisayarı yerine sekreterinin bilgisayarından görüşmeye bağlanması nedeniyle ortaya çıktığı belirtildi. Ponton’un sekreterinin kızının Zoom konuşması sırasında kedi filtresini kullandığı ve filtrenin cihazda açık kaldığı ifade edildi.

Kedi gibi göründüğünü fark etmeyen Ponton’u hakim uyarırken, olayın videosunda mahkemeye katılan diğer avukatların gülmemek için ciddi bir çaba sarf etmiş olmaları gözden kaçmıyor.

Zoom’daki filtreler arkasındaki kullanıcıların hareketlerini de yansıtıyor. Bu nedenle Ponton’un filtreyi kapatmaya çalışırkenki görüntüsünün de komedi dozunu biraz artırdığı söylenebilir. Filtreyi kaldırmayı bilmediğini belirten avukat, sekreterinden de yardım alsa da bunu kolay şekilde başaramadı. Ponton, duruşmayı takip edenlere sürekli olarak “Ben kedi değilim” hatırlatmasını yapmayı da ihmal etmedi.

Zoom filtresi sebebiyle yaşanan olayı sosyal medyaya taşıyan ise hakim Roy Ferguson oldu. Ferguson, bilgisayarını çocuğuyla paylaşanlara “Mahkemeden önce Zoom filtrelerinin kapalı olduğundan emin olun” hatırlatmasını yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iPad mini yepyeni bir tasarımla birlikte karşımızda

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Call of Duty Mobile ikinci yaşını yeni haritayla kutluyor

İlk olarak COD: Black Ops 4'te tanıtılan ve içerisinde Malikâne, Nuketown ve İnşaat Alanı haritalarını da barındıran ve serinin gelmiş geçmiş en geniş haritası...

Netflix The Crown ile Emmy ödüllerinde şov yaptı

Netflix, popüler yapımlarından The Crown ile 2021 Emmy ödüllerinde adeta şov yaptı. Şirket toplamda 44 ödül kazanırken, bu ödüllerden 11 tanesini The Crown getirdi....

Okul için teknolojik ürün tavsiyeleri – Video

Okullar açıldı, yüz yüze eğitim başladı. İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinin ardından üniversitelerde de eğitim-öğretim dönemi başlıyor. Okullar açılmış olsa da, alışverişler devam ediyor,...