Teknoloji

Zoom filtresi sanal mahkemeyi karıştırdı

zoom filtresi

ABD’nin Teksas eyaletinin 394. Bölge Mahkemesi’nde bu hafta gerçekleştirilen sanal mahkeme, ilginç bir görüntüye sahne oldu. Avukat Rod Ponton, Zoom filtresi nedeniyle bir süre ekranda bir kedi gibi göründü.

Bu ilginç görüntünün Ponton’un kendi bilgisayarı yerine sekreterinin bilgisayarından görüşmeye bağlanması nedeniyle ortaya çıktığı belirtildi. Ponton’un sekreterinin kızının Zoom konuşması sırasında kedi filtresini kullandığı ve filtrenin cihazda açık kaldığı ifade edildi.

Kedi gibi göründüğünü fark etmeyen Ponton’u hakim uyarırken, olayın videosunda mahkemeye katılan diğer avukatların gülmemek için ciddi bir çaba sarf etmiş olmaları gözden kaçmıyor.

Zoom’daki filtreler arkasındaki kullanıcıların hareketlerini de yansıtıyor. Bu nedenle Ponton’un filtreyi kapatmaya çalışırkenki görüntüsünün de komedi dozunu biraz artırdığı söylenebilir. Filtreyi kaldırmayı bilmediğini belirten avukat, sekreterinden de yardım alsa da bunu kolay şekilde başaramadı. Ponton, duruşmayı takip edenlere sürekli olarak “Ben kedi değilim” hatırlatmasını yapmayı da ihmal etmedi.

Zoom filtresi sebebiyle yaşanan olayı sosyal medyaya taşıyan ise hakim Roy Ferguson oldu. Ferguson, bilgisayarını çocuğuyla paylaşanlara “Mahkemeden önce Zoom filtrelerinin kapalı olduğundan emin olun” hatırlatmasını yaptı.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER