Popüler video konferans servisi Zoom’a erişimde sıkıntı yaşanıyor

Küresel koronavirüs salgınıyla birlikte büyük popülarite kazanan video konferans servisi Zoom için yeni hafta pek iyi başlamadı. Başta ABD ve Birleşik Krallık olmak üzere pek çok yerde servise erişim konusunda sıkıntı yaşanıyor.

DownDetector sitesine göre, kesintiler büyük ölçüde Kuzey Amerika’da yoğunlaşıyor. Avrupa’nın bazı bölümlerinde de erişim sıkıntısı yaşandığı görülüyor. Bu siteye yapılan bildirimlerde temel sorun olarak oturum açma problemi öne çıkıyor. Zoom’un resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımlarda ise görüşmelerde ve webinar’larda problem yaşandığı belirtiliyor. Sohbet, telefon gibi hizmetler sıkıntısız işlese de, Zoom’un ana işlevini yerine getirememesi ciddi bir problem olarak öne çıkıyor.

Zoom gibi bir süredir günlük hayatın merkezine yerleşmiş bir serviste sıkıntı yaşanmasının etkisi de büyük ölçekli oluyor. Twitter’da yapılan paylaşımlara bakıldığında pek çok kişinin toplantı veya ders kaçırmaktan dolayı şikayetçi olduğu görülüyor. Ancak kimi kullanıcıların da bu kesintinin yaratmış olduğu boşluktan bir hayli memnun olduğunu gösteren paylaşımlar da mevcut.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Chrome Android için site izinlerini daha kolay yönetme imkanı

Zoom’dan verilen bilgiye göre, şirket erişim sıkıntısını çözmek için araştırmalarını sürdürüyor. Şirket, problem çözülür çözülmez sosyal medya hesapları aracılığıyla gereken bildirimlerin yapılacağını belirtti.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...