Zoom bir kez daha gelirlerini dörde katladı

Zoom için işler iyi gitmeye devam ediyor. Şirket yılın üçüncü çeyreğinde 777.2 milyon dolar gelir elde etti. Bu meblağ, Zoom’un gelirlerini bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla dört kat artırdığı anlamına geliyor. Şirket böylelikle iki çeyrek üst üste gelirlerini dörde katlamış oldu. Zoom’un gelirlerini dördüncü çeyrekte de dörde katlaması bekleniyor.

Bu büyük başarının pek de şaşırtıcı olmadığını söylemek gerekiyor. Zoom’un kullanımı koronavirüs salgınının başlamasıyla birlikte çok büyük bir artış göstermiş ve platform bir numaralı video konferans uygulamalarından biri olmuştu. Zoom’un başarısı Google Meet, Microsoft Teams ve Slack gibi uygulamaları gölgede bırakmıştı.

Zoom’un toplam kullanıcı sayısı konusunda bir açıklama gelmiş değil. Ancak paylaşılan veriler, platforma para ödeyen kullanıcıların sayısının arttığını gösteriyor. Şirketin 10’dan fazla çalışanı olan kurumsal müşteri sayısı 433 bin 700 olarak açıklandı. Bu sayı bir önceki çeyrekte 370 bin 200 idi. Zoom’un yıllık geliri 100 bin doların üzerinde olan müşterilerinin sayısı ise 1000’den 1300’e çıktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Microsoft Nuance'i 19.7 milyar dolar karşılığında satın alıyor

Zoom önümüzdeki dönemde de büyük rakamlar açıklamayı hedefliyor. Ancak şirket için bu gösterişli büyüme döneminin sonunun yaklaştığına dair işaretler de mevcut. Şirket, bir kez daha müşteri kaybının olağandan fazla olabileceği uyarısında bulunurken; gelir artışı çizgisi de düzleşmiş gibi görünüyor. Zoom’un asıl sınavını pandemi hafifledikten ve ofislere dönüş başladıktan sonra vereceği söylenebilir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rekabet Kurumu’ndan Google’a 296 milyon TL’lik para cezası

Google hakkında geçtiğimiz yıl başlatılan, arama ve turizm sorgularında kendini öne çıkarmakla suçlandığı soruşturmanın sonunda karar açıklandı. Rekabet Kurumu'nun açıkladığı karar doğrultusunda Google Reklamcılık...

Sony Xperia 1 III ve Xperia 5 III tanıtıldı; işte özellikleri

Sony 2021 model Android telefonları; Xperia 1 III ve Xperia 5 III'ün duyurusunu gerçekleştirdi. Şirket, bu iki telefonu yazın başlarında yurt dışında çıkarmayı planlıyor....