YouTube’un yeni stratejisi: Sponsor Videolar

YouTube'un yeni stratejisi: Sponsor VideolarTeknoblog.com – YouTube Google’ın en pahalı girişimlerinden birisi. Satın alış fiyatının yanı sıra, açılan tazminat davaları ve sunucu maliyetleri Google’ın elini fazlasıyla doldurmuş durumda. Google’ın CEO’su Eric Schmidt YouTube’un daha fazla para kazandırması gerektiğini kabul etmişti. Bu yüzden YouTube Amazon ve iTunes ile gelir paylaşım ortaklıkları başlatarak müzik videolarının sayfalarında bu iki sitenin reklamlarını yayınlıyordu.

YouTube’un yeni para kazanma stratejisi Sponsor Videolar. Bu yöntem aslında Google arama sonuçlarında sağ tarafta gördüğümüz sponsor bağlantılarına benziyor. Bireyler veya kurumlar Sponsor Videolar reklam alanından belli arama kelimeleri için kiralama yapabilecekler. YouTube sinema fragmanlarını sitenin anasayfasında oynatarak zaten para kazanmaya başladı bile.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun