YouTube yeni logosunu Facebook ve Twitter’da görücüye çıkardı

YouTube yıllardır kullandığı sade logosunun yerini alacak yeni logosunu el altından görücüye çıkardı. Kırmızı ve beyaz renklerinin kullanıldığı, ”Oynat” ikonuna odaklanılan yeni logo ilk olarak YouTube’un iOS ve Android uygulamalarına yapılan güncellemenin ardından kendini göstermişti. Uygulamaların ardından yeni logo şimdi de YouTube’un Facebook ve Twitter sayfalarında kendini gösterdi.

youtube-yeni-logo-290813

Yeni logonun görücüye çıkarılmasının ardından eski logonun akibetinin ne olacağı henüz bilinmiyor. Yeni logo çalışmasının alternatif bir logo olarak kullanaılabileceği de konuşulanlar arasında. YouTube logosu uzun yıllar boyunca pek değişikliğe uğramamış, ”Tube” yazısının içinde bulunduğu balonun parlaklığı azalmıştı. Kırmızı ve beyazın kullanıldığı ve oynat ikonunun odak noktasında bulunduğu yeni logonun YouTube’un kendisini daha kuvvetli bir şekilde yardımcı olabileceği belirtilirken, logonun son dönemlerin hakim tasarım diliyle uyumlu olması da dikkat çekiyor.

İlgili >> YouTube (Facebook), YouTube (Twitter), UnderConsideration

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...