YouTube Xbox One X uygulaması 4K desteği ile güncellendi

youtube xbox one x YouTube Xbox One X uygulaması, uzun süredir beklenen 4K desteğine sonunda kavuştu. Artık Microsoft’un en yeni oyun konsoluna sahip olanlar, YouTube üzerinden 4K içerik izleyebilecek.

Xbox One X sahiplerinin HDR desteği içinse biraz daha beklemesi gerekiyor. Microsoft’tan yapılan açıklamada, YouTube uygulamasının Xbox One S’te de hem 4K hem de HDR desteği sunacağı belirtildi. Xbox One S için yakında daha fazla bilgi paylaşma sözü veren Microsoft, 4K ve HDR desteğinin Xbox One S’e gelişi konusunda da bir tarih işaret etmedi.

Google, Xbox One için 4K desteği sunma konusunda oldukça yavaş davranıyor. 4K Blu-ray desteğine sahip Xbox One S, 2016’nın ağustos ayında satışa sunulmuştu. Ancak konsol sahipleri hâlâ YouTube uygulaması üzerinde 4K çözünürlüklü video izleyemiyor. Bu desteğin 2017 sona ermeden hazır hâle gelmesi de pek muhtemel görünmüyor.

YouTube Xbox One X uygulaması 4K spor ve oyun yayınları için ideal

YouTube Xbox One X uygulaması 4K çözünürlük videoları 60 fps’de oynatabiliyor. Bu da uygulamayı oyun görüntülerini ve spor müsabakalarını izlemek için ideal hâle getiriyor. 4K desteğini getiren güncelleme dağıtıma çıkarken, sabırsız Xbox One X sahipleri güncellemeye Windows Mağaza üzerinden de erişebiliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...