Eğlence

Bir YouTube videosu çeşitli Pixel telefonlarının çökmesine neden oluyor

youtube google pixel

Belirli bir YouTube videosu bazı Pixel telefonlarının kilitlenmesine neden oluyor. Android Authority‘nin belirttiği gibi, sorundan etkilenenler bu videoyu izlemeye çalıştıklarında telefonları anında yeniden açılıyor.

Android Authority de dahil olmak üzere bazı kaynaklar, telefonlarının daha sonra hücresel ağ sorunları gösterdiğini de söyledi. Site, bu sorunların başka bir yeniden başlatmanın ardından çözüldüğünü dile getirdi.

Konuyla ilgili bir Reddit ileti dizisinde, bazı kullanıcıların Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel 6, Pixel 6 Pro ve Pixel 6A telefonlarında sorun yaşadıkları belirtiliyor. Ancak, bu sorun herkesi etkiliyor gibi görünmüyor. Android uzmanı Mishaal Rahman, ilgili videonun elindeki Pixel 6 Pro’yu çökertmediğini söylerken, Reddit ileti dizisindeki diğer bazı kullanıcılar da Pixel telefonlarında videoyu izleyebildiğini belirtiyor.

Soruna neden olan video iki yıldır YouTube’da bulunuyor. Klasik bilim kurgu korku filmi olan Alien’dan bir sahne 4K HDR olarak sunuluyor. Türkiye’de Pixel telefonları çok satılmadığı için bu sorun ülkemizde pek hissedilmez, ancak bir Pixel telefonuna sahipseniz, riskleri göze alarak bu bağlantıya tıklatabilir ve videoyu izleyebilirsiniz.

Hataya neyin neden olduğu bilinmezken Google’dan da resmi bir açıklama gelmedi. Ne var ki, bazıları bu sorunun Pixel telefonlarının renkleri işleme yönteminden ileri geldiğini söylüyor. Aslında bu durum, belirli bir duvar kağıdının daha önce bazı Android telefonlarını çökertmesi sorunuyla benzerlik gösteriyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER