YouTube TV 2016 ve 2017 model Samsung TV’lere geliyor

youtube tvPopüler video paylaşım servisi YouTube, YouTube TV uygulamalarını farklı cihazlara ulaştırmaya devam ediyor. Uygulamanın son durağı ise yaygınlığı artırmak için yerinde bir tercih gibi görünüyor.

Bundan böyle YouTube’un set üstü TV servisine Samsung’un akıllı televizyonları üzerinden de erişilebilecek.

Samsung hâli hazırda küresel televizyon pazarının zirvesinde yer alıyor. Bu da YouTube’un TV servisinin kapılarının çok geniş bir kitleye açıldığı anlamına geliyor. Uygulama hâli hazırda Samsung’un 2016 ve 2017’de piyasaya sürdüğü yeni modellerine dağıtılıyor. Ancak önümüzdeki dönemde daha eski Samsung televizyonlarla da YouTube’un TV servisine erişmek mümkün hâle gelecek. Servisin Türkiye’de aktif olmadığını belirtmek gerekiyor.

YouTube TV yakında LG ve Sony TV’lere de gelecek

YouTube TV için Samsung tek durak olmayacak. Servisin uygulaması önümüzdeki dönemde 2014 ve 2015 model Samsung televizyonların dışında başka cihazlara da gelecek. 2014 ve 2015 model LG TV’ler, Sony Linux TV’ler ve Apple TV de YouTube’un durakları arasında bulunuyor. Ancak bu dağıtımın ne zaman gerçekleştirileceği henüz tam anlamıyla bilinmiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rekabet Kurumu’ndan Google’a 296 milyon TL’lik para cezası

Google hakkında geçtiğimiz yıl başlatılan, arama ve turizm sorgularında kendini öne çıkarmakla suçlandığı soruşturmanın sonunda karar açıklandı. Rekabet Kurumu'nun açıkladığı karar doğrultusunda Google Reklamcılık...

Sony Xperia 1 III ve Xperia 5 III tanıtıldı; işte özellikleri

Sony 2021 model Android telefonları; Xperia 1 III ve Xperia 5 III'ün duyurusunu gerçekleştirdi. Şirket, bu iki telefonu yazın başlarında yurt dışında çıkarmayı planlıyor....