YouTube’un Steam VR uygulaması yayınlandı

youtube steam vrYouTube VR uygulaması, Google’ın Daydream VR platformunun en güçlü silahları arasında yer alıyor. Ancak bilgisayarlarla birlikte kullanılan üst sınıf sanal gerçeklik başlıkları üzerinden YouTube’a erişilememesi, Google’ın eleştirilmesine neden oluyordu. Bu durum, YouTube Steam VR uygulamasının yayınlanmasıyla değişiyor. HTC Vive üzerinden erişilebilen uygulama, hâli hazırda indirilebiliyor.

Ancak uygulama hatalarla birlikte yayınlanmış gibi görünüyor. Steam forumunu ziyaret eden çok sayıda kullanıcı, uygulamanın açılır açılmaz hata verip kapanmasından şikayet ediyor.

Geliştirme ekibi ise eleştirilere yine forum üzerinden yanıt verdi. Yapılan açıklamada kullanıcıların karşılaştığı problemler üzerinde gerekli incelemelerin gerçekleştirildiği ifade edildi.

YouTube Steam VR uygulaması erken erişim programı kapsamında yayınlandı

Google, YouTube Steam VR uygulamasını Steam Early Access adını taşıyan erken erişim programı kapsamında yayınladı. Dolayısıyla kullanıcıların çeşitli hatalarla karşılaşmasının doğal olduğunu belirtmek gerekiyor. Ancak, bu durum uygulamanın pek çok kullanıcı için çalışmamasının talihsiz bir hata olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Özellikle Google Earth uygulamasının Vive üzerindeki başarılı performansı, YouTube’un sorunlarının biraz daha göze batmasına neden oluyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...