YouTube 30 saniye uzunluğundaki geçilemeyen reklamları yayınlamayı bırakacak

google news abone ol

youtube reklamGoogle, YouTube reklam politikasında önümüzdeki yıl itibarıyla geçerli olacak önemli bir değişiklik gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Şirket, YouTube videolarından önce gösterilen ve kullanıcılar tarafından geçilemeyen 30 saniye uzunluğundaki reklamları yayınlamayı bırakacak.

Google tarafından Campaign’e yapılan açıklamada hem reklam verenler hem de izleyiciler açısından daha etkili reklam formatlarına geçiş yapılmasının planlandığı belirtildi.

Google’ın açıklamasında çevrim içi ortamda kullanıcılara daha iyi bir reklam deneyimi sunmaya odaklanıldığının altı çizildi. Bu doğrultuda 2018 itibarıyla 30 saniyelik geçilemeyen reklamların yayınına son verileceği ve hem kullanıcılar hem de şirketler için daha uygun bir reklam modeline geçileceği dile getirildi.

YouTube reklam politikasını baştan aşağıya değiştirmeyecek

Ancak bu durum popüler çevrim içi video servisinin reklam politikasının tamamen değişeceği anlamına gelmiyor. YouTube, 15 ya da 20 saniye uzunluğundaki geçilemeyen reklamları göstermeyi sürdürecek. Şirketin odak noktasında ise ortalama 6 saniyelik geçilemeyen reklam videoları olacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Arcade’e aralık ayında Dead Cells+ gibi yeni oyunlar geliyor

Apple Arcade, oyun oynamayı seven iPhone, iPad, Mac veya Apple TV kullanıcıları için gerçekten iyi bir arşiv sunuyor. Üstelik Apple, abonelik tabanlı oyun kütüphanesine...

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

ÖNE ÇIKANLAR