Eğlence

YouTube NFT kervanına katılmayı planlıyor

youtube nft

YouTube da NFT büyüsüne kapılmış gibi görünüyor. Şirketin CEO’su Susan Wojcicki’nin imzasıyla yayınlanan mektupta, YouTube’un içerik oluşturuculara ekstra gelir sağlamak amacıyla NFT’lerle ilgilendiği belirtildi.

Mektupta şu ifadeler yer alıyor: “İçerik oluşturucularının NFT gibi şeyler de dahil olmak üzere gelişen teknolojilerden gelir elde etmesine yardımcı olmak adına YouTube ekosistemini genişletmek bizim için çok önemli. Bunu yaparken bir taraftan da içerik sahiplerinin ve izleyicilerin YouTube’daki deneyimini geliştirmek için çalışmayı sürdürüyoruz.

Wojcicki’nin YouTube topluluğuna ithafen yazdığı mektupta, şirketin kanal sahiplerini desteklemek adına oyun ve alışveriş gibi alanlara yatırım yapmayı planladığı da belirtiliyor. YouTube’un Web3’ü bir ilham kaynağı olarak gördüğünü söyleyen Wojcicki, özel fırsat alanları olarak kripto, merkezsiz otonom organizasyonlar ve NFT’leri öne çıkardı.

YouTube’un NFT’lerle ilgilendiğini açıklaması, internet ve sosyal medya şirketlerindeki genel trendin bir yansıması olarak değerlendirilebilir. Twitter bir süre önce NFT sahibi Twitter Blue bunu altıgen profil resimleriyle sergileme imkanı sunmuştu. Meta’nın da Facebook ve Instagram için benzer bir özellik ve sanal bir NFT pazarı üzerinde çalıştığı söyleniyor.

YouTube kullanıcılarına sunmayı planladığı NFT özelliklerinin ne olacağı konusunda şimdilik ipucu vermedi.

İLGİLİ HABERLER