YouTube Music’ten işe yarar yardımcı çalma listeleri

YouTube Music son birkaç aydı birçok yeni özellik ve iyileştime ekliyor. Ancak en son yenilik favori çalma listelerine ekledikleri aynı şarkıları sürekli dinlemeyi sevenler için yararlı olacak gibi görünüyor.

“Yardımcı çalma listeleri” olarak adlandırılan YouTube Music özelliği sayesinde kullanıcılara çalma listesi adı, çalma listelerindeki mevcut parçalar ve dinleme geçmişine dayanan ilgili şarkılar sağlanıyor.

Google’ın algoritması hangi parçayı sevdiğinizi bilecek ve çalma listenizde olmayan, ancak sevebileceğiniz parçaları size önerecek. Bu yeni özellik çalma listelerini düzenlerken en fazla yedi parçaya kadar öneriler sunuyor. Ancak Yenile düğmesine tıklatarak daha fazla tavsiye görüntüleyebilirsiniz.

Eğer son aylarda YouTube Music’in duyurduğu herhangi bir yeni özelliği kaçırdıysanız, sizin için en önemlilerini tekrarlayalım. Öncelikle ortak çalma listeleri sayesinde diğer kullanıcılarla birlikte çalma listeleri oluşturup bunları düzenleyebilirsiniz.

Daha sonra, profil sayfası çalma listeleri sayesinde diğer dinleyicilerin herkese açık çalma listelerini ve yüklenmiş müzik videolarını müzik yayın servisi üzerindeki profil sayfalarından görebilirsiniz.

YouTube Music ana akışına yeni eklenen “Sizin için Mikslendi” bölümü sayesinde kullanıcılar Google tarafından oluşturulmuş Keşfet, Yeniler, Sizin Miksiniz veya Sevilen parçalar çalma listelerindeki parçalara erişebiliyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google abonelikler ve müzik uygulamaları için Play Store ücretlerini değiştiriyor

Son olarak YouTube Music, belirli parçaları dinlemek isteyenler için programlanmış ruh hâli ve tür çalma listelerini de iyileştiriyor. Tüm bu yeni YouTube Music özelliklerine dünya çapındaki iOS ve Android cihazlarından erişilebiliyor.

Sony A7 IV tanıtıldı: 33 MP sensör, 4K video kaydı

Sony, aynı zamanda A7 IV olarak da bilinen Alpha 7 IV fotoğraf makinesini/kamerasını tanıttı. A7 IV, Sony'nin 2018'de çıkarttığı giriş segmenti tam kare kamerası...

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Razer Zephyr RGB yüz maskesi satışa sunuldu

Duyurusu uzun süre önce yapılan Razer Zephyr akıllı yüz maskesi sonunda satışa sunuldu. RGB aydınlatmalı maskenin ABD'deki fiyat etiketinde 99.99 dolar yazıyor. 150 dolar...

Google Android üzerinde iş ve özel yaşamı ayırmayı kolaylaştıracak

Google, Android için sunduğu iş profili özelliğini daha fazla cihaza getirmeyi planlıyor. Söz konusu özellik, iş uygulamalarını ve kişisel uygulamaları ayırıyor. Kullanıcılar dilediklerinde bir...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun