Yeni güncelleme TV üzerinde YouTube Music deneyimini iyileştiriyor

YouTube Music servisinin TV uygulaması için hazırlanan en son güncelleme, kullanıcılara çeşitli yenilikler getiriyor. Bu uygulamaya Android TV işletim sistemiyle çalışan TV’ler ve Google TV destekli yeni Chromecast üzerinden erişiliyor.

Artık tüm akıllı TV’lerde YouTube Music kullanıcılarının kaydedilmiş çalma listelerine ve beğendikleri şarkılara erişmeleri mümkün olacak. Bu yeni seçenekler YouTube TV uygulamasının içindeki YouTube Music sekmesinde gösterilecek. Güncelleme, albüm ve çalma listesi kapaklarını göstermek için yeni görsel efektler de getiriyor.

YouTube’un konuyla ilgili blog yazısında şu ifadeler yer alıyor: “YouTube Music’e daha fazla özellik getirmek için çok sıkı çalışıyoruz. Önümüzdeki aylarda YouTube Music Premium kullanıcıları TV’lerinde müzik dinlerken uygulamadan çıksalar bile arka planda müzik çalmayı sürdürebilecek.”

youtube music tv YouTube’un yaptığı ana değişiklik, Android TV işletim sistemi kullanıcılarına doğrudan kütüphanelerine müzik ekleme imkanı sunması oldu. Yeni oynatma arayüzünde sanatçının adı gibi ilgili bilgilerin yanı sıra bir süre çubuğu gösterilecek. Android TV ana ekranı bulunan cihazlarda ise YouTube Music’in sekmesi üzerinden içerik taraması yapmak mümkün olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

YouTube Music TV uygulamasında önümüzdeki dönemde daha fazla değişikliğin yapılması bekleniyor. YouTube Music servisi Google Play Music’in yerini alacağı için servisin uygulamalarının da iyileştirilmesi için mesai harcanıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...