Yeni güncelleme TV üzerinde YouTube Music deneyimini iyileştiriyor

YouTube Music servisinin TV uygulaması için hazırlanan en son güncelleme, kullanıcılara çeşitli yenilikler getiriyor. Bu uygulamaya Android TV işletim sistemiyle çalışan TV’ler ve Google TV destekli yeni Chromecast üzerinden erişiliyor.

Artık tüm akıllı TV’lerde YouTube Music kullanıcılarının kaydedilmiş çalma listelerine ve beğendikleri şarkılara erişmeleri mümkün olacak. Bu yeni seçenekler YouTube TV uygulamasının içindeki YouTube Music sekmesinde gösterilecek. Güncelleme, albüm ve çalma listesi kapaklarını göstermek için yeni görsel efektler de getiriyor.

YouTube’un konuyla ilgili blog yazısında şu ifadeler yer alıyor: “YouTube Music’e daha fazla özellik getirmek için çok sıkı çalışıyoruz. Önümüzdeki aylarda YouTube Music Premium kullanıcıları TV’lerinde müzik dinlerken uygulamadan çıksalar bile arka planda müzik çalmayı sürdürebilecek.”

youtube music tv YouTube’un yaptığı ana değişiklik, Android TV işletim sistemi kullanıcılarına doğrudan kütüphanelerine müzik ekleme imkanı sunması oldu. Yeni oynatma arayüzünde sanatçının adı gibi ilgili bilgilerin yanı sıra bir süre çubuğu gösterilecek. Android TV ana ekranı bulunan cihazlarda ise YouTube Music’in sekmesi üzerinden içerik taraması yapmak mümkün olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
LG Android 12 ve 13 güncellemelerini alacak telefonlarını açıkladı

YouTube Music TV uygulamasında önümüzdeki dönemde daha fazla değişikliğin yapılması bekleniyor. YouTube Music servisi Google Play Music’in yerini alacağı için servisin uygulamalarının da iyileştirilmesi için mesai harcanıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rekabet Kurumu’ndan Google’a 296 milyon TL’lik para cezası

Google hakkında geçtiğimiz yıl başlatılan, arama ve turizm sorgularında kendini öne çıkarmakla suçlandığı soruşturmanın sonunda karar açıklandı. Rekabet Kurumu'nun açıkladığı karar doğrultusunda Google Reklamcılık...

Sony Xperia 1 III ve Xperia 5 III tanıtıldı; işte özellikleri

Sony 2021 model Android telefonları; Xperia 1 III ve Xperia 5 III'ün duyurusunu gerçekleştirdi. Şirket, bu iki telefonu yazın başlarında yurt dışında çıkarmayı planlıyor....