Eğlence

YouTube Music’ten iOS 16’nın kilit ekranı için iki araç takımı

youtube music ios 16

Google kısa bir süre önce çok sayıda uygulaması için iOS 16 kilit ekranında kullanabilecek araç takımları sunmuştu. Bu listeye yeni bir uygulama daha ekleniyor. YouTube Music iOS 16 kilit ekranına yerleştirilebilecek iki araç takımını kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Bu araç takımlarından biri “Yakınlarda Çalınanlar” adını taşıyor ve kısa süre önce çalınan videolara, listelere ve albümlere hızlı şekilde ulaşmayı sağlıyor. Söz konusu araç takımında gri renkli bir YouTube Music ikonu, şarkı adı ve hangi kaynaktan çalındığı (liste, albüm) gösteriliyor. Araç takımı şarkı seçilmesinin ardından kısa süre içinde güncelleniyor.

YouTube Music için hazırlanan bir diğer araç takımında ise yuvarlak logo üzerinde çalan şarkının adı görülüyor. Böyle bir ikonun varlığı garip görünse de, tek dokunuşla müzik çalmaya başlamak amacına hizmet ediyor.

YouTube Music iOS 16 kilit ekranı araç takımlarının dağıtımına uygulama için yayınlanan son güncellemeyle başlanmış durumda. Güncellemeyi yapmamıza rağmen, bu yeni araç takımlarını henüz iOS 16 yüklü iPhone’umuzda göremedik. Dolayısıyla güncellemenin tüm kullanıcılara ulaştırılması zaman içinde tamamlanacağa benziyor.

YouTube Music’in ilk olarak Android uygulamasında sunulan yenilen çalma listesi tasarımının da kullanıcılarla buluşmaya başladığını belirtmekte fayda var.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER