YouTube Music için önemli bir yenilik yolda

YouTube, YouTube Music servisini ücret ödemeden kullananların arka planda oynatma desteğinden faydalanabileceğini açıkladı. Söz konusu özellik, ilk olarak 3 Kasım’da Kanada’da kullanıma sunulacak.

Hâlihazırda sadece YouTube Premium aboneleri arka planda oynatma desteğinden yararlanabiliyor. Uygulama için ücret ödemeyenler, uygulamayı arka planda kullanmıyor. Eğer başka bir uygulamaya geçilirse müzik otomatik olarak duruyor.

Ancak artık Premium abonesi olmayanlar da YouTube Music uygulamasından standart bir müzik uygulaması olarak faydalanabilecek. Kullanıcılar radyo istasyonları özelliğine erişebilecek ve çalma listesi oluşturabilecek. Yüklenen şarkılar da her zaman çalınabilecek.

youtube musicÜcretsiz deneyim reklamlarla destekleniyor. Dolayısıyla kullanıcılar şarkı aralarında zaman zaman reklam dinlemek zorunda kalacak. Reklam dinlemek istemeyenlerin ise YouTube’un Premium paketine geçiş yapması gerekiyor.

Apple 14 inç MacBook Pro modelini tanıttı, işte özellikleri

Apple, 18 Ekim etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Şimdiye kadar dedikodusu yapılan birçok özelliğin yeni modellerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni MacBook...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun