YouTube Music için hikaye paylaşma özelliği yolda

Google, YouTube Music’in Spotify ve Apple Music karşısında güçlü bir alternatif hâline gelmesi için yoğun bir mesai harcıyor. İnternet devi bu doğrultuda platforma kullanıcıların hoşuna gidecek yeni özellikler eklemeye devam ediyor. 9to5Google sitesinde yer alan habere göre; YouTube Music kullanıcıları yakında dinledikleri şarkıyı Instagram veya Snapchat’te hikaye olarak paylaşma imkanına sahip olacak.

Bu özellik henüz aktif hâle gelmiş değil. Ancak YouTube Music’in Android uygulamasındaki paylaşım menüsünde bu özelliğin varlığını görmek mümkün. Cihazlarında Instagram ve Snapchat yüklü olan kullanıcılar, paylaşım menüsünde Instagram Hikayeleri ve Snapchat Hikayeleri seçeneklerini görüyor. Bu seçenekler YouTube Music tarafından oluşturulmuşa benziyor.

Şu anda bu seçeneklerden birine dokunulduğunda uygulama hata veriyor. Bu da Google’ın söz konusu özellik üzerinde çalıştığını gösteriyor. Hikaye formatında paylaşım özelliği aktif hâle geldiğinde kullanıcılar YouTube Music’te dinledikleri bir şarkıyı Instagram veya Snapchat’te hikaye olarak paylaşabilecek. Söz konusu hikaye üzerinden de kullanıcılar yeniden YouTube Music’e yönlendirilebilecek.

youtube music hikaye paylaşma

YouTube Music hikaye paylaşma özelliğinin izleri şimdilik Instagram’da veya Snapchat’de görülmüş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy Z Fold 3 S Pen yuvası olmadan gelecek

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...