YouTube Music Google Play Müzik’in en iyi özelliklerini barındıracak

youtube musicGoogle yenilediği YouTube Music ile çevrimiçi müzik pazarında Apple Music ve Spotify ile daha güçlü biçimde rekabet etmeyi amaçlıyor. Şirket yeni servisini kısıtlı bir ölçekte de olsa kullanıma sunarken, tüm kullanıcıların yeni platforma erişebilmesi için biraz beklemek gerekiyor.

Bu bekleyiş devam ederken Google’ın mevcut müzik uygulaması Google Play Music de varlığını sürdürecek. Her iki servisin de ürün müdürlüğünü yürüten Elias Roman, kısa vadede Google Play Müzik kullanıcıları için hiçbir şeyin değişmeyeceğinin altını çizdi.

Google müzik platformlarında yapacağı büyük değişiklikler öncesinde kullanıcılarına gerekli bildirimleri yapacağını belirtirken, hâli hazırda Google Play Müzik’i kullanan herkesin zaman içinde yeni servise geçiş yapmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak bu durum da kullanıcılar adına bir sorun olmayacağa benziyor. Google’dan T. Jay Fowler, Google Play Müzik’teki çalma listelerinin, koleksiyonların ve tercihlerin de YouTube Music’e aktarılacağını dile getirdi. Kullanıcılar tarafından yapılan yüklemeler de yeni platforma taşınacak özelliklerden biri olacak.

Google, mevcut Google Play Müzik abonelerinin YouTube Music’e transferini 2019 itibarıyla tamamlamayı planlıyor. Ancak şirketin çok da hızlı hareket etmemesi, bu sürecin sarkabileceğini düşündürüyor. Elias Roman, transfer süreci tamamlandığında Google Play Müzik’in tüm önemli özelliklerinin yeni platforma taşınmış olacağını dile getirdi.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...