YouTube iOS 11’deki hızlı tüketim pil sorununa çözüm getiriyor

youtube iosiOS 11’e geçiş yapan iPhone ve iPad sahipleri, YouTube uygulamasının cihazın pilinin hızlı tükenmesine neden olduğuna dair şikayetlerini daha önce dile getirmişti. Kullanıcılar, akıllı telefon ve tabletlerinin normalden fazla ısındığını da ayrıca belirtmişti. YouTube iOS 11 kullanıcılarından gelen bu şikayetleri yayınladığı son güncellemeyle gidermeyi amaçlıyor.

YouTube eskiden beri iOS işletim sistemli cihazların pillerini ciddi ölçüde tüketen uygulamalardan biri olmuştu. iOS 11’e geçişin ardından yaşan sorunun ise hem iOS 11’den hem de YouTube uygulamasının kaynak kodundan kaynaklandığı düşünülüyor.

Bazı iPhone kullanıcıları, YouTube uygulamasıyla 15 dakika boyunca video izlediklerinde yüzde 10 civarında bir pil tüketimiyle karşılaştıklarını belirtmişlerdi. Telefonun normalden fazla ısındığına da ayrıca dikkat çekilmişti. Video izlemek ne işlemciyi ne de grafik işlemcisini zorlayan bir görev olduğu için bu durum şüphe yaratmıştı.

YouTube iOS uygulaması için hazırlanan son güncelleme App Store’da yerini aldı

YouTube iOS uygulaması için hazırlanan en son güncelleme, pil tüketimi sorununa çözüm vadediyor. Güncelleme için yazılan tanımda da, pilin hızlı tükenmesi sorununun çözüldüğü belirtiliyor. Güncellemeye iTunes App Store üzerinden erişilebiliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...

Apple eşya takip aygıtı AirTag’i sonunda tanıttı

Apple, uzun süredir beklenen AirTag isimli eşya takip aygıtını sonunda resmen gözler önüne çıkardı. Küçük yuvarlak bir cisim olan AirTag, kullanıcıların eşyalarını Apple'ın Bul...