YouTube yeni özelliğini Android’de test ediyor

YouTube, Android uygulamasında kullanıcıların içerik sahiplerini bulmasını kolaylaştıracak bir özelliği test ediyor. Bu test doğrultusunda kullanıcılar video sayfalarında videonun hemen altında “Bu videoda öne çıkanlar” isimli bir bölüm görüyor.

YouTube’da kanal sahiplerinin birbirleriyle işbirliği yapması artık oldukça sık karşılaşılan bir durum. Platformun mevcut yapısında, kanal sahipleri ortak içerik videolarında tanım kısmında diğer kanalın bağlantısına yer veriyor.

YouTube’un 17 Aralık itibarıyla kullanıma açtığı “Bu videoda öne çıkanlar” bölümü, videoda görünen tüm içerik sahiplerini otomatik olarak listeliyor. Şirket, bu otomatik listeleme için bir takım sinyallerden yararlanıyor. İzleyiciler, videoda görünen diğer kişilerin kanallarına bu liste üzerinden gidebiliyor veya doğrudan abone olabiliyor.

YouTube Android kullanıcılarının çok küçük bir kısmına yeni özelliğini sunuyor

YouTube’un bu yeni imkanından şimdilik sadece platformda en çok aranan içerik sahiplerinden bazıları yararlanabiliyor. Ancak bu kanalların listesi konusunda YouTube’dan şimdilik net bir bilgi verilmiş değil. Şirket şimdilik sadece farklı kategorilerde yayın yapan, belli kanalların bu özelliği kullanabildiğini belirtiyor. Yeni bölümü görebilen Android uygulaması kullanıcılarının yüzdesinin de çok küçük olduğu vurgulanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy S23 FE'nin iki farklı versiyonla geleceği Google Play Console kaydı ile doğrulandı

YouTube, yeni özelliğinin testine katılan kullanıcılarından konuyla ilgili olarak geri bildirim alacak. Test edilen özelliğin tüm kullanıcılara açılıp açılmayacağına da bu geri bildirimler doğrultusunda karar verilecek gibi görünüyor.