ManşetlerUlaşım

Yerli otomobil ile ilgili resmi tanıtım öncesi son dakika paylaşımları

yerli otomobil

Uzun zamandır beklediğimiz yerli otomobil ile nihayet yarın tanışıyoruz. TOGG, yani Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından geliştirilen ilk yerli otomobil yarın saat 15.00’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı bir etkinlikle gözler önüne çıkacak. TOGG, Twitter hesabı üzerinden hafta boyunca Türkiye’nin Otomobili ile ilgili paylaşımlar yapıyordu. Bugün art arda yapılan paylaşımlar ile birlikte otomobilin birçok önemli detayı hakkında fikir sahibi olduk.

TOGG Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımlara baktığımızda, hafta başından bugüne kadar öncelikle otomobilin ön farlarının göründüğünü ve daha sonra da önden bakıldığında anlaşılacak şekilde hatlarının yavaş yavaş belli olduğuna tanık olduk.

Bugün ise öncelikle otomobilin elektrik motor sistemine ait bir animasyon paylaşıldı. Yandan görünen otomobilin tabanında yer alan büyük batarya sistemi açık şekilde görülüyor.

Daha sonra ise otomobilin içinden bir fotoğraf paylaşıldı. Deri koltuklar ve direksiyon simidi dikkat çekerken, direksiyonun kalın simidi ve sportif görünümü de gözden kaçmadı. Dokunmatik kontrol paneli de yeteri kadar büyük görünüyor.

Yerli otomobil yol haritası

Son olarak akşam saatlerinde bir video paylaşıldı. Bu videoda ise yerli otomobil Osmangazi Köprüsü’nden geçerken görülüyor. Tabii ki, otomobilin her tarafı örtülü durumda, ancak hatları açık şekilde belli oluyor.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu; Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Zorlu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından oluşturuldu. 27 Aralık 2019 tarihinde yapılacak olan gösterimi takip eden iki yılda fabrikanın tamamlanması bekleniyor. C segmentinde bir SUV olan ilk ürün de 2022 yılında yolda olacak. 2030 yılına kadar ise ürün gamının geliştirip 5 modelle farklı ihtiyaçlara cevap verilmesi hedefleniyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER