MediaMarkt’tan yenilenmiş telefon ve akıllı telefon kiralama hizmetleri

Kalite ve güvence bir arada: MediaMarkt yenilenmiş ve kiralık telefon hizmetlerini tüketicilere sunuyor.

MediaMarkt, Türkiye’nin en geniş satış alanına sahip elektronik perakendecisi olarak, yenilenmiş telefon ve akıllı telefon kiralama hizmetiyle kullanıcıların ihtiyaç duyduğu cihazları edinmelerine olanak tanıyor.

Yenilenmiş telefonlar, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen “Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi”ne sahip firmalar tarafından sunuluyor. Tüm kontrol ve onarım işlemleri titizlikle yapılırken, cihazlar %100 işlevsel ve sertifikalandırılmış olarak sunuluyor. Bu ürünler, tüm kontrollerin titizlikle yapıldığı, gerekli bakım, onarım ve test süreçlerinden geçirilen, tüm fonksiyonları %100 çalışan ve G1 ile G2 kozmetik durumlarına göre ayrılan sertifikalandırılmış cihazlardan oluşuyor. İç aksam, tuşlar ve fonksiyonlar, aynı kondisyonda olup %100 işlevselliği garanti altına alıyor. Yenilenmiş ürünler, Yenileme Merkezleri tarafından sunulan 12 aylık garanti ile destekleniyor.

MediaMarkt Türkiye CEO’su Faruk Kocabaş, yenilenmiş cihazlara olan talebin arttığını belirtiyor ve MediaMarkt’ın bu yıl sonunda yenilenmiş cihaz sunduğu mağaza sayısını 50’ye çıkarmayı, önümüzdeki yıl ise tüm mağazalarında sunmayı planladığını ifade ediyor.

Kiralama hizmeti ise sıfır ve üretici garantili telefonlarla sağlanıyor. Kiralama süreci, 24 aya kadar uzayan taksit seçenekleri ile kolaylaştırılırken, hasar ve onarımlar, hizmet paketi kapsamında yer alıyor. Ayrıca, ekran koruma uygulaması yapılıyor ve koruyucu kılıf veriliyor. Yıpranmış ekran korumaları, MediaMarkt mağazalarında ücretsiz olarak değiştiriliyor.

Kiralama süresi boyunca, cihazın satış fiyatının %70’ine kadar olan hasarlar ve üretici garantisi dışında kalan onarımlar, hizmet paketi kapsamında yer alıyor. Bu sayede kullanıcılar, ek bir ücret ödemeden cihazlarını güvende tutma imkanına sahip oluyorlar. Cihaz onarım sürecinde kullanıcının işlerine devam edebilmesi için eşdeğer bir ikame cihaz temin ediliyor. Kiralanan akıllı telefonlara ekran koruma uygulaması yapılıyor ve koruyucu kılıf veriliyor. Ayrıca, cihazın yıpranmış veya kullanıma uygun olmayan ekran korumaları, MediaMarkt mağazalarında ücretsiz olarak değiştiriliyor. 

Bu hizmetlerle, MediaMarkt, sürdürülebilir bir geleceğe odaklanarak, çevre duyarlılığına yönelik stratejiler geliştiriyor ve topluma fayda sağlamayı hedefliyor.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun