Türk Telekom mağazalarında yenilenmiş cep telefonu satışları başladı

Türk Telekom, müşterilerine sunmakta olduğu cihaz tekliflerine bir yenisini ekleyerek, yenilenmiş cep telefonu satışına başladı. Bu kategoriye giren akıllı telefonlar, şirketin mağazalarında müşterileri ile buluşturmaya başladı.

Ticaret Bakanlığı tarafından yetkilendirilen yenileme merkezleri, TSE standartlarında akıllı telefon yenileme ve satış süreçlerine başladı. Bu merkezler, TSE standartlarında, güvenilir ve tüm aşamaları kayıt altında olan bir süreç işleterek, yenileme işlemine tabi tutulan ürünlerde önceki kullanıcıya ait tüm bilgileri geri döndürülemez şekilde yok ederek veri güvenliği sağlıyor. Sektöre kazandırılan bu yeni iş modeli kapsamında Türk Telekom, yenilenmiş ikinci el akıllı telefonlara, faturalara ek 12 aya varan avantajlı taksitler ve 1 yıllık garanti ile sahip olma imkânı sunuyor.

Yenilenmiş akıllı cihaz kategorisinde satılacak ürünler, Türk Telekom mağazalarında “yeni gibi” ve “çok iyi” olarak kategorize ediliyor. Çok çeşitli modellerle satışa açılan portföy, ilerleyen tarihlerde yeni marka ve modellerin eklenmesiyle daha da zenginleştirilecek. 1 yıl yenileme merkezi garantisi altında piyasaya sunulacak ürünlerde herhangi bir arıza yaşanması durumunda ise müşteriler, ürünü satın aldıkları mağazaya veya yenileme merkezine başvurabilecekler.

Yenilenmiş cep telefonu satışlarında taksit ve KDV avantajı da var

5 bin TL’yi aşan yenilenmiş akıllı telefonlarda 6 taksit fırsatı ve yüzde 1 KDV avantajı da sunuluyor. Türk Telekom Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, Ticaret Bakanlığı’nın yenilenmiş cep telefonu satışı projesine satış kanallarında müşterilerine sundukları yüzde 1 KDV fırsatı ve avantajlı tekliflerle katıldıklarını söyledi. Bütün, bu yıl müşterilerin akıllı cihazlarda çok çeşitli ihtiyaçlarını karşılayarak, ek avantajlar getireceğimiz yeni bir döneme girdiklerini söyledi. “Yenilenmiş ikinci el akıllı telefonlar, Türk Telekom çatısı altında avantajlı fiyatlarla ve 12 taksite varan taksit seçeneklerinin yanında yenileme merkezi tarafından sağlanacak 1 yıllık garanti seçenekleriyle Türk Telekom mağazalarında sunuluyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple ve Microsoft, Bing'in satışını tartıştı, ancak bir anlaşma çıkmadı