DosyaManşetler

Yeni Windows 10 PC’niz için en iyi uygulamalar (2017)

windows 10

hp-envy-15-inceleme-152017’ye yeni Windows 10 işletim sistemli bir PC ile merhaba diyenlerin yeni bilgisayarlarına indirebilecekleri bazı uygulamaları sıraladık.

Wunderlist

wunderlist-301216Önünde yapacak bir sürü işi olanlar ve bu işleri organize etmekte sıkıntı yaşayanlar, Wunderlist’ten yardım alabilir. Hatırlatıcı, bitiş tarihi ekleme gibi özellikleri bulunan Wunderlist, diğer platformlardaki uygulamalarıyla da eş zamanlı olarak çalışma imkanı sunuyor.

Lightshot

lightshot-301216Windows 10’un yerleşik ekran görüntüsü alma aracı oldukça iyi işlese de, Lightshot ile kullanıcılar aldıkları ekran görüntülerin üzerine hızlı biçimde not ekleyebiliyor. Uygulama, klavyedeki PrtScn tuşuna basılınca işleyecek biçimde de ayarlanabiliyor. Ücretsiz olması da Lightshot’ın cazibesini artırıyor.

OneNote

onenote-301216

Microsoft’un not alma uygulaması OneNote, kullanıcılarına geniş imkanlar sunuyor. Uygulama üzerinden kütüphaneye resim, yazı ve bağlantı eklenebiliyor. Kütüphaneye eklenen her şey bulutta eş zamanlanıyor. Böylelikle aranmaları ve paylaşılmaları kolaylaşıyor. Farklı platformlar üzerinden de notlara erişim imkanı sağlaması, OneNote’un kaliteli uygulamalar arasındaki yerini sağlamlaştırıyor.

Franz

franz-301216Günümüzde mesajlaşma servislerinin sayıları iyiden iyiye artmış durumda. İnsanlar aileleriyle, arkadaşlarıyla veya iş arkadaşlarıyla iletişimde bambaşka servisler kullanabiliyor. Franz popüler mesajlaşma servislerinin önemli kısmını kendi çatısı altında topluyor. Böylelikle kullanıcıların farklı servisler için bir sürü uygulama yüklemesine gerek kalmıyor.

Tweeten

tweeten-301216Twitter’ın kendi Windows 10 uygulaması oldukça kullanışlı olsa da, biraz fazla basit kalıyor. Daha gelişmiş bir çözüm arayanların imdadına TweetDeck’in web arayüzünü Windows 10’a uyarlayan Tweeten çıkıyor.

Nextgen Reader

nextgen-reader-301216Çok haber okuyanlar için RSS okuyucusu olmazsa olmaz uygulamlar arasında bulunuyor. Nextgen Reader, Windows 10 üzerinde erişilebilen en iyi RSS okuyucusu olma niteliğini taşıyor. 14,50 TL karşılığında satın alınabilen uygulama, hem dokunmatik ekranla hem de klavye ve fareyle çok uyumlu biçimde çalışabiliyor. Çevrim dışı çalışma desteği, akışı masaüstüne sabitleme gibi özellikler de sunan Nextgen Reader ile olan bitenden haberdar olmamak zorlaşıyor.

Plex

plex-windows-10-301216Fotoğraf ve video koleksiyonlarını düzenlemekten özel bir zevk alanlar için Plex indirilemeye değer uygulamalar arasında bulunuyor. Windows Mağaza’dan ücretsiz olarak indirilebilen Plex, bir medya merkezi oluşturuyor ve bu merkezdeki içeriklere başka cihazlar üzerinden de erişilebiliyor.

VLC

vlc-windows-10-301216VLC Media Player yıllardır en popüler video uygulamaları arasındaki yerini koruyor. Windows 10’da da “olmazsa olmaz” etiketini muhafaza eden uygulama, neredeyse tüm video formatlarını mükemmel biçimde oynatmayı başarıyor.

İLGİLİ HABERLER