Yeni Microsoft Office Windows Phone uygulaması iOS versiyonuna olan benzerliğiyle dikkat çekiyor

ms-office-wp-190115

Microsoft’un yerel uygulamalarını iOS ve Android gibi mobil platformlarına getirme konusunda sergilediği çaba takdire şayan olsa da, kimi zaman bu platformlara öncelik verilmesi Microsoft’un kendi mobil platformunu kullananların ihmal edildiklerini hissetmesine neden oluyor.

Örneğin Microsoft Office Windows Phone uygulaması pek çok kişi tarafından platformun en kötü uygulamalarından biri şeklinde nitelenirken, Joe Belfiore Windows Phone kullanıcılarının önümüzdeki şubat ayı itibarıyla yeni bir Office uygulamasına kavuşacaklarının sözünü vermişti.

Belfiore’nin söz verdiği tarihin yaklaşmasıyla birlikte Microsoft Office’in yeni Windows Phone uygulamasına ait ekran görüntüleri de internete sızmaya başladı. Uygulamanın iOS versiyonuna bir hayli fazla benzemesiyse hemen dikkat çekiyor.

Ekran görüntülerinin Microsoft Kolombiya ofisinin Facebook sayfasından sızması doğruluk ihtimalini artırsa da, paylaşılan materyallerin pazarlama amacıyla hazırlanmış olması da muhtemel gözüküyor. Ancak her iki senaryoda da talihsiz hatalardan söz etmek yanlış olmayacaktır.

Office iOS uygulamasının kullanışlı yapısıysa şirketin uygulamayı olduğu gibi Windows Phone’a taşıyarak mantıklı bir hamle gerçekleştirebileceği düşüncesini oluşturuyor. Microsoft’un yeni Office Windows Phone uygulamasını şubat ayının ortasında tanıtması bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...