Yeni Mercedes A-Serisi bireysel araç paylaşımını kolaylaştırıyor

yeni mercedes a-serisiOtomobil üreticileri genellikle kompakt araçlarında yeni özellikleri sunma konusunda daha cimri hareket eder. Ancak yeni Mercedes A-Serisi, bu kaide için bir istisna oluşturuyor gibi görünüyor.

Mercedes’in portföyünde giriş seviyesini temsil eden A-Serisi, üç yeni teknoloji için bir çıkış noktası niteliğini taşıyor. Mercedes’in ses odaklı bilgi ve eğlence sistemi MBUX ilk kez yeni A-Serisi ile kullanıcılarla buluşuyor.

Araç park edildikten sonra da üç dakika boyunca aktif kalan yeni kör nokta sistemi ve Mercedes Me uygulaması üzerinden aile ve arkadaşlarla araç paylaşabilme özelliği, şirketin yeni A-Serisi ile sunduğu diğer yenilikler arasında yer alıyor. Özellikle araç paylaşımı özelliği, gelecekteki araç sahipliği anlayışının belirlenmesinde önemli bir rol oynama potansiyeli taşıyor.

Yeni A-Serisi’nin Amsterdam’da düzenlenen tanıtım etkinliğinde konuşan Mercedes CEO’su Dr. Dieter Zetsche, araç paylaşımı özelliğinin yakın arkadaşlar ve aile için olduğunun altını çizdi. Bu özellik sayesinde anahtarı otomobilin içinde bırakmak ve bir aile üyesine ya da arkadaşa buluşmak zorunda kalmadan arabayı ödünç vermek mümkün hâle geliyor.

Araç paylaşımı konsepti yeni değil. Ancak bir otomobil üreticisinin bunun için bir sistem oluşturması ve konsepti yenilemesi önemli bir adım niteliği taşıyor. Mercedes’in sistemi, gelecekte ticari amaçlı araç paylaşımının kolaylaşmasını ve yaygınlaşmasını da mümkün hâle getirebilir.

Yeni Mercedes A-Serisi Avrupa’da mayıs ayında yollarda olacak

Yeni Mercedes A-Serisi, Avrupa’da mayıs ayında satışa sunulacak. Serinin Türkiye’de de aynı tarihte piyasaya sürülmesi muhtemel görünüyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...

Gelecek OnePlus amiral gemisini çalıştıracak birleştirilmiş ColorOS/OxygenOS ile ilgili detaylar

Bu yılın başlarında bazı departmanlarını Oppo ile birleştiren OnePlus, bu birleşimin geleceğinin nasıl görüneceğine dair biraz daha fazla ayrıntı verdi. Görünüşe göre, bu ortak...

iOS 15 yayınlandı, hemen şimdi indir

Apple'ın ön gösterimini haziran ayındaki WWDC 2021 etkinliğinde gerçekleştirdiği iOS 15 için final sürüm yayınlandı, indirme işlemi için bekleyenler artık bu güncellemeyi cihazlarında görebilirler....

iPadOS 15 yayınlandı, işte yenilikler ve uyumlu cihazlar

Apple iPad'lere özel işletim sistemi iPadOS'in en son sürümünü yayınladı. Yaz başında ön gösterimi yapılan iPadOS 15 ile birlikte Apple'ın tabletlerine çoklu görev tarafında...