Yeni koronavirüs tedbirleri; hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, online eğitim

Sonbaharın gelmesiyle birlikte yeniden tırmanışa geçen Covid-19 vaka ve hasta sayısı nedeniyle yeni önlemler hayata geçiriliyor. Bugün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sonrasında bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı.

Hürriyet‘in haberine göre, hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. 65 yaş ve üstü vatandaşlar için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması, çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altı için de geçerli olacak.

Şu anda ara tatil döneminde olan okullardaki eğitim-öğretim yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek.

Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek. Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek. Sinemalar, sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak. Alışveriş merkezi, market, restoran, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak.

Şehirlerdeki sigara içme yasağı sürerken kıraathanelerin faaliyetlerine de kısa bir süreliğine ara verilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Getir Çarşı ile mahalledeki kasap ve manavdan alışveriş imkanı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...