Yeni iPad mini için yenilenmiş tasarımın işaretleri

Apple’ın bu yıl içinde yeni bir iPad mini tanıtmasına kesin gözüyle bakılıyor. iPad mini 6 olarak anılan bu tabletle ilgili en son sızıntı, daha fazla detayı gözler önüne seriyor.

Tablete ait olduğu belirtilen kasanın fotoğrafları ve videosu, ekran çerçevesinin inceldiğini gösteriyor. Bu da Apple’ın tablette Touch ID parmak izi tarayıcısından vazgeçtiğini işaret ediyor. Ana kameranın büyümesi de ipucu verilen unsurlar arasında yer alıyor.

Görsellerin doğruluğu konusunda şimdiden bir şey söylemek mümkün değil. Ancak ses kontrol tuşlarının üst kenara, güç butonunun ise alt kenara taşınması dikkat çekiyor. Söz konusu tuşlar şimdiye kadar Apple’ın tabletlerinin sağ ve sol kenarlarında yer alıyordu. Sızıntının kaynağı bunun bir üretim hatası olabileceğini belirtiyor.

Bunun dışında tüm kenarlar, Apple’ın mevcut tasarım diline uygun şekilde düz. 2019 çıkışlı iPad mini, o dönemki tasarım tercihi doğrultusunda kavisli kenarlarla gelmişti.

Yeni iPad mini büyük ihtimalle Apple’ın A14 Bionic işlemcisiyle gelecek. Apple Pencil desteği de özellikler arasında sayılsa da, henüz şirketten konuyla ilgili somut bir bilgi verilmiş değil.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...