Yeni iPad mini için yenilenmiş tasarımın işaretleri

google news abone ol

Apple’ın bu yıl içinde yeni bir iPad mini tanıtmasına kesin gözüyle bakılıyor. iPad mini 6 olarak anılan bu tabletle ilgili en son sızıntı, daha fazla detayı gözler önüne seriyor.

Tablete ait olduğu belirtilen kasanın fotoğrafları ve videosu, ekran çerçevesinin inceldiğini gösteriyor. Bu da Apple’ın tablette Touch ID parmak izi tarayıcısından vazgeçtiğini işaret ediyor. Ana kameranın büyümesi de ipucu verilen unsurlar arasında yer alıyor.

Görsellerin doğruluğu konusunda şimdiden bir şey söylemek mümkün değil. Ancak ses kontrol tuşlarının üst kenara, güç butonunun ise alt kenara taşınması dikkat çekiyor. Söz konusu tuşlar şimdiye kadar Apple’ın tabletlerinin sağ ve sol kenarlarında yer alıyordu. Sızıntının kaynağı bunun bir üretim hatası olabileceğini belirtiyor.

Bunun dışında tüm kenarlar, Apple’ın mevcut tasarım diline uygun şekilde düz. 2019 çıkışlı iPad mini, o dönemki tasarım tercihi doğrultusunda kavisli kenarlarla gelmişti.

Yeni iPad mini için yenilenmiş tasarımın işaretleriYeni iPad mini büyük ihtimalle Apple’ın A14 Bionic işlemcisiyle gelecek. Apple Pencil desteği de özellikler arasında sayılsa da, henüz şirketten konuyla ilgili somut bir bilgi verilmiş değil.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

Avrupa Birliği’nden Twitter’a Dijital Servisler Yasası uyarısı

Avrupa Birliği Twitter'ı ve yeni sahibi Elon Musk'ı kurallarına uyulması konusunda uyardı. Avrupa Birliği'nin Dijital Servisler Yasası'ndan sorumlu komiseri Thierry Breton, mikro blog servisinin...

ÖNE ÇIKANLAR