Yeni Gear VR bütün Samsung telefonlarıyla çalışıyor

samsung-gear-vr-oculus-connect-260915
Görsel: The Verge

Samsung ve Oculus yeni bir Gear VR mobil sanal gerçeklik cihazı çıkardılar. Kasım ayındaki Kara Cuma alışveriş gününden önce ABD’de satışa çıkması beklenen bu yeni aygıt Oculus Connect etkinliğinde tanıtıldı.

Samsung yöneticisi Peter Koo, en yeni Gear VR sanal gerçeklik aygıtının Samsung’un bütün 2015 serisi akıllı telefonlarıyla çalışabilecek. Daha önceki Gear VR ürünleri sadece Galaxy S6 ve Note 4 ile uyumlu şekilde çalışabiliyordu.

Yeni Gear VR önceki iterasyon ürüne oldukça benzer görünüyor, ancak izleme dörtgeni yeniden tasarlanmış, D-pad tarzındaki düğmeler sayesinde Gear VR başta takılıyken bu tuşları hissetmek daha kolay oluyor.

Ancak daha önceki Gear VR ürünlerinden farklı olarak, bu yeni VR “yenilikçi sürümü” olarak nitelendirilmiyor, ayrıca fiyatı da eski Gear VR’ın yarısı olacak şekilde, 99 dolar olarak belirlendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Realme Flash ile manyetik kablosuz şarj özellikli ilk Android telefon yolda

Koo, yeni Gear VR’ın kasım ayında ABD’de satışa sunulacağını, bundan kısa bir süre sonra da dünya çapında piyasada olacağını kaydetti.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...