Eğlence

Yeni Apple Music reklamları keşif özelliğini ön plana çıkarıyor

Haziran ayının sonuda faaliyete geçen Apple Music, benzer bir hizmeti benzer fiyatlar karşılığında veren pek çok şirketin bulunduğu bir pazara adım attı. Apple, yaklaşık 1,5 ay sonra yayınladığı yeni reklamlarla Apple Music’in yeni sesleri keşfetmeye yönelik özelliklerini ön plana çıkarıp Spotify ve diğer rakiplerine karşı avantaj elde etmeyi amaçlıyor.

Apple Music için hazırlanan üç reklamda piyanist Kygo, İngiliz şarkıcı Flo Morrissey ve James Bay gibi pek de bilinmeyen müzisyenler boy gösteriyor. Her üç reklamda da sanatçılar Apple reklamlarından aşina olunan minimalist bir fonun önünde duruyor. Siyah-beyaz çekilen reklamlarda dış ses Apple Music’in rakiplerine karşı olan üstünlüklerine vurgu yapıyor.

“Dünyadaki tüm seslere parmak ucuyla ulaşmak fevkalade bir şey.” diyen dış ses, “Yine de, sanatçı ve şarkıcıların birbirlerini keşfedebilecekleri bir yere ihtiyaç var.” diye bir ekleme yapıyor. Apple Music kendisini hem sevilen hem de “sevilmek üzere olan” sanatçıların bulunacağı bir platform olarak niteliyor.

Apple Music henüz Türkiye’de faaliyete geçmediği için bütün bu nitelemelerin doğru olup olmadığı konusunda somut bir yorumda bulunmak mümkün değil. Platformun halen hatalar içerdiği konusunda çeşitli yorumlar bulunsa da, Apple’ın gerekli iyileştirmeleri fazla gecikmeden yapacağı düşünülüyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER