Teknoblog İnternet Yandex’ten Internet Explorer ve Firefox’a özel Türkçe araç çubuğu: Yandex.Bar

Yandex’ten Internet Explorer ve Firefox’a özel Türkçe araç çubuğu: Yandex.Bar

Geçtiğimiz aylarda Türkiye’de faaliyete geçen Yandex’in Internet Explorer ve Mozilla Firefox’a özel araç çubuğu Yandex.Bar’ın Türkçe sürümü yayınlandı. Yandex.Bar yardımıyla Yandex üzerinde arama yapma, e-posta hesabına erişme, Facebook ve Twitter’a erişim, hava durumu bilgilerini alma, özel çevirmen servisinden yararlanma, çevrimiçi TV ve radyo programlarını izleme ve dinleme gibi çeşitli işlevler sunuluyor.

Yukarıdaki işlevlere ek olarak Yandex.Bar’a özel bir spor düğmesi de eklenmiş. Bu düğme sayesinde Türkiye ve yabancı liglerin puan durumlarını, canlı maç skorlarını görmek mümkün oluyor. Yandex’in geçtiğimiz haftalarda faaliyete geçirdiği canlı trafik bilgisi servisi de Yandex.Bar’a entegre edilmiş. Video düğmesi ise en popüler 20 videoya hızlı erişim sağlıyor.

Yandex.Bar ile ilgili ayrıntıları ve indirme bağlantılarını aşağıdaki basın bülteninde bulabilirsiniz.

BASIN BÜLTENİ

Yandex araç çubuğu ile en güncel futbol ve diğer spor haberleri tek tıklamayla web tarayıcınızda

Yandex Türkiye hizmetlerine erişimi hızlandırmak için özel olarak geliştirilen Yandex.Bar’ın Internet Explorer ve Mozilla Firefox için yeni Türkçe sürümleri kullanıma sunuldu.

Yandex’in web tabanlı arama, e-posta, Facebook ve Twitter iletileri, hava durumu, özel çevirmen, Online TV ve radyo programları, videolar, Flash oyunları servisleri ve diğer hizmetlerine ulaşmayı kolaylaştıran Yandex.Bar araç çubuğuna yeni bir düğme eklendi: Spor Düğmesi.

Başta futbol olmak üzere, Türkiye ve dünyadaki spor olayları için en güncel bilgi kaynağı olan “Yandex.Bar Spor Düğmesi”, aynı zamanda, Türk futbol takımları ile yabancı takımların puan tablolarını anlık güncellemelerle sunuyor ve karşılaşmalardaki son durum, kimin önde olduğu gibi bilgileri de sağlıyor.

Yandex.Bar’da canlı trafik ve video düğmeleri de büyük ilgi görüyor

Yandex.Bar’da Türkiye’nin en kalabalık ili İstanbul’daki genel trafik yoğunluğunu gösteren bir düğme de bulunuyor. Trafiği 10 puanlık bir ölçeğe göre değerlendiren Trafik Sıkışıklığı Endeksi’ne erişim sağlayan yeni düğme, İstanbul’da trafiğe takılmadan araç kullanmayı çok kolaylaştırıyor. Trafik Sıkışıklığı Endeksi’ni inceleyen sürücüler, belirli bir rotada A noktasından B noktasına ne kadar sürede ulaşabileceklerini net bir şekilde görebiliyor.

Yandex.Bar’ın diğer popüler öğesi Yandex.Video düğmesi ise son 24 saatte kullanıcıların dikkatini çeken en popüler 20 videoya hızlı erişim sağlıyor. Kullanım ihtiyaçlarına göre sürekli yenilenen Yandex.Bar’ın farklı tarayıcılar ve masaüstü düzenleri için ayarlanması da çok kolay. Kullanıcılar, pratik bir tasarıma sahip Yandex araç çubuğu düğmelerinin sırasını istedikleri gibi değiştirebiliyor.

Yandex.Bar’ın Internet Explorer ve Mozilla Firefox sürümlerine  http://bar.yandex.com.tr/ie ile http://bar.yandex.com.tr/firefox adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz