Yandex MSN.com’un varsayılan arama motoru oldu

yandex msn.com

Microsoft, Windows 10’da yer alan Microsoft Edge ve Internet Explorer internet tarayıcılarında Yandex’i varsayılan arama motoru ve açılış sayfası yapmıştı. İki şirket arasındaki işbirliğini güçlendirmek için yeni bir adım daha atıldı ve Yandex MSN.com internet sitesinin varsayılan arama motoru oldu.

Microsoft, yeni stratejisi çerçevesinde bireylere ve kurumlara teknolojiyle güç katmayı amaçlanıyor. Hizmet ve haber portalı niteliğindeki MSN.com’da arama motoru olarak Yandex’in tercih edilmesi de bu amaç çerçevesinde atılmış bir adım olarak niteleniyor.

Türkiye, Rusya, Belarus, Kazakistan, Ukrayna ve bölgedeki daha pek çok ülkede MSN.com sitesini ziyaret eden kullanıcılar, Yandex’in arama motoru olması sayesinde en uygun yerel arama deneyimini yaşama fırsatını elde edecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rekabet Kurumu’ndan Google’a 296 milyon TL’lik para cezası

Google hakkında geçtiğimiz yıl başlatılan, arama ve turizm sorgularında kendini öne çıkarmakla suçlandığı soruşturmanın sonunda karar açıklandı. Rekabet Kurumu'nun açıkladığı karar doğrultusunda Google Reklamcılık...

Sony Xperia 1 III ve Xperia 5 III tanıtıldı; işte özellikleri

Sony 2021 model Android telefonları; Xperia 1 III ve Xperia 5 III'ün duyurusunu gerçekleştirdi. Şirket, bu iki telefonu yazın başlarında yurt dışında çıkarmayı planlıyor....