Yandex mobil internet için arama algoritmasını yeniledi

yandex mobil internet

Yandex mobil internet kullananların daha iyi bir arama deneyimi yaşaması için tasarlanan “Vladivostok” isimli yeni arama algoritmasının faaliyete geçtiğini duyurdu. İlk olarak Yandex’in anavatanı Rusya’da kullanıma sunulan algoritma, önümüzdeki dönemde Türkiye, Ukrayna, Belarus ve Kazakistan’da aktif hâle gelecek.

Vladivostok adını taşıyan algoritma sayesinde Yandex üzerinde arama yapan mobil internet kullanıcıları, mobil uyumlu sitelere çok daha kolay ve hızlı biçimde erişebilecek. Yandex, yeni algoritmasıyla kullanıcı alışkanlık ve taleplerine göre hizmet şekillendirme geleneğini de sürdürmüş oluyor. Şirket yeni algoritmayla telefon ve tablet gibi taşınabilir cihazlar için en iyi arama deneyimini sunmayı amaçlıyor.

Vladivostok algoritması ile mobil tarayıcıların desteklediği formatlardaki içeriklere ve telefon ile tablet ekranlarına sığan tasarımlara sahip siteler mobil arama sonuçlarında daha çok yer alacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’dan Galaxy S21 Ultra ile S20 Ultra karşılaştırması

Samsung, 2020 ve 2021'in ilk yarılarında çıkan ve birbirinin takipçisi olan Galaxy S20 Ultra ve Galaxy S21 Ultra modelleri için karşılaştırma niteliğinde bir infografik...

Apple’ın yeni etkinliği için beklenen işaret Siri’den geldi

Yeni Apple etkinliği için beklenen doğrulama, Apple'ın dijital asistanı Siri'den geldi. MacRumors sitesinin haberine göre, Siri'ye Apple'ın sıradaki etkinliğinin ne zaman olduğu sorulduğunda "20...