Yandex Çeviri Elfçe tercüme yapabiliyor

Yandex Çeviri Elfçe

Yandex’in çeviri servisi Yandex.Çeviri çatısı altında bulunan dillerin arasına, Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi’nin yazarı J.R.R. Tolkien?in geliştirdiği Elfçe de katıldı. Yandex Çeviri Elfçe desteği sayesinde bundan böyle kullanıcılar, Yandex.Çeviri’de yer alan 64 dilden Sindarin Elfçesine çeviri yapabilecek.

Sindarin Elfçesi, Yandex.Çeviri’de yer alan 65. dil oldu. Hobbit, Silmarillion ve Yüzüklerin Efendisi’nin yazarı J.R.R. Tolkien tarafından geliştirilen Elf dillerinden biri olan Sindarin Elfçesi, Yandex.Çeviri’de bulunan 64 dile çevrilebiliyor. Buna ek olarak bu dillerdeki metinleri Sindarin Elfçesine de çevirebilecekler.

Yandex Çeviri Elfçe

Yandex Çeviri Elfçe: En Gelişmiş Kurgu Dillerden Biri

J.R.R. Tolkien’in, kitaplarında yer alan Elf ırkı için tamamen kendisinin geliştirdiği bir dil olan Elfçe, dilbilgisi kuralları ve yaklaşık 25 bine ulaşan kelime sayısıyla en gelişmiş kurgu dillerden biri olarak gösteriliyor. Sindarin de Tolkien’in kitaplarında Elflerin büyük çoğunluğunun kullandığı dil olarak geçiyor. J.R.R. Tolkien’in doğum günü olan 3 Ocak tarihinde beta sürümüyle kullanıcılarla buluşan Elfçe çeviri özelliği ilk aşamada sadece Yandex.Çeviri’nin masaüstü versiyonunda yer alacak.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun