Teknoblog Sektörel Yahoo’da Jerry Yang dönemi bitmek üzere

Yahoo’da Jerry Yang dönemi bitmek üzere

Teknoblog.com – Yahoo’da aşağıya iniş bir türlü durdurulamıyor. Jerry Yang şirketi bu zorlu durumdan kurtaracak kişi olmadığı kanısına vararak CEO’luk görevini bırakmaya hazırlanıyor. Şu anda birkaç adayla görüşmeler sürdürülüyor.

Jerry Yang’ın karizmasını fena çizen olaylar silsilesi Microsoft’un yaptığı satın alma teklifine “hayır” cevabını vermesiyle başladı. Microsoft önce yaklaşık 44.5 daha sonra ise 47.5 milyon $’lık satın alma teklifinde bulunmuş, Jerry Yang belki biraz da duygusal nedenlerle (çünkü kendi kurduğu şirket) bu teklifleri reddetmişti. Ancak Yang’ın bu kararı Yahoo için hayırlı olmadı. Bu tekliflerin ertesinde Google ile girdiği reklam anlaşması işi geçtiğimiz günlerde suya düştü ve şimdi Yahoo yalnız başına ne yapacağını düşünüyor.

Yahoo yetkilileri yeniden Microsoft’a göz kırpmaya başladılar. Ancak şimdi satın alma fiyatı önceki tekliflerin yarısından bile daha az olacak. Geçtiğimiz ilkbaharda Microsoft teklif yaptığında Yahoo’nun hisse fiyatı 33$ iken, bu rakam şu anda 10.63$. Microsoft da satın alma işine soğuk bakmaya başladı.

Anlaşılan önümüzdeki günlerde gözümüz Yahoo’nun üzerinde daha fazla olacak.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz