PAYLAŞ

Teknoblog.com – Yahoo’da aşağıya iniş bir türlü durdurulamıyor. Jerry Yang şirketi bu zorlu durumdan kurtaracak kişi olmadığı kanısına vararak CEO’luk görevini bırakmaya hazırlanıyor. Şu anda birkaç adayla görüşmeler sürdürülüyor.

Jerry Yang’ın karizmasını fena çizen olaylar silsilesi Microsoft’un yaptığı satın alma teklifine “hayır” cevabını vermesiyle başladı. Microsoft önce yaklaşık 44.5 daha sonra ise 47.5 milyon $’lık satın alma teklifinde bulunmuş, Jerry Yang belki biraz da duygusal nedenlerle (çünkü kendi kurduğu şirket) bu teklifleri reddetmişti. Ancak Yang’ın bu kararı Yahoo için hayırlı olmadı. Bu tekliflerin ertesinde Google ile girdiği reklam anlaşması işi geçtiğimiz günlerde suya düştü ve şimdi Yahoo yalnız başına ne yapacağını düşünüyor.

Yahoo yetkilileri yeniden Microsoft’a göz kırpmaya başladılar. Ancak şimdi satın alma fiyatı önceki tekliflerin yarısından bile daha az olacak. Geçtiğimiz ilkbaharda Microsoft teklif yaptığında Yahoo’nun hisse fiyatı 33$ iken, bu rakam şu anda 10.63$. Microsoft da satın alma işine soğuk bakmaya başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google Samsung ile olan arama anlaşmasını 3.5 milyar dolara yenileyebilir

Anlaşılan önümüzdeki günlerde gözümüz Yahoo’nun üzerinde daha fazla olacak.

Önceki HaberApple iPhone’da Flash’a neden izin vermez?
Sonraki HaberToshiba’dan çok amaçlı cep telefonu, USB hafıza, alarm, vs.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz