Yahoo Mail iletileri ve eklerini yan yana gösteriyor

yahoo-mail-logo-220915

Yahoo, Mail’i masaüstü cihazlardan kullananları ilgilendiren bir güncelleme yayınladı. Bu sayede e-posta iletilerini ve ekleri aynı ekranda yan yana görüntülemek mümkün oluyor, ikisi arasında sürekli geçiş yapma zahmetinden kurtulunuyor.

Yahoo Mail kıdemli ürün yöneticisi Mayukh Bhaowal tarafından konuyla ilgili olarak yayınlanan blog yazısında, bir Mail ekine tıklandığında ek ön izlemesinin ekranda görüntülendiğini, böylelikle bir yandan mesajı okurken veya e-posta iletisini cevaplarken bir yandan da ekte gelen dokümanı görüntülemenin mümkün olduğunu belirtiyor.

yahoo-mail-ek-goruntuleme-220915-1

2014 yılı balında Yahoo dosya eklerini indirme gereksinimi olmadan görüntüleme fırsatı sunmuştu. Ayrıca son zamanlarda da kullanıcıların son zamanlarda aldıkları veya gönderdikleri fotoğrafları aramalarını veya e-posta iletilerine eklemelerini kolaylaştırmıştı. Bu son güncelleme kullanıcıların e-posta yönetimini daha zahmetsiz ve zaman kaybettirmeyecek hâle getirmesine yönelik adımlarının en sonuncusu olma özelliğini taşıyor.

Yahoo daha küçük ekranlar için genişletilmiş bir ön izleme modu, aynı zamanda PowerPoint sunumları için de slaytları uygulama içinde tam ekran olarak açmayı sağlayan bir sunum modu ekledi.

yahoo-mail-ek-goruntuleme-220915-2

Duyarlı tasarım sayesinde, pencere boyutunu azalttığınızda ön izleme otomatik olarak genişletilmiş ön izleme moduna dönüyor, böylelikle ileti eki hâlâ görüntülenmeye devam ediyor. Mesajın içeriğini de “mesaja geri dön” bağlantısı üzerinde imleci havada bekleterek görmek mümkün oluyor.

Doküman ön izleme özelliği toSVG ve HTML5 yerine HTML ve CSS kullanıyor, böylelikle daha iyi performans sunuluyor, ayrıca dahili tarayıcı optimizasyonlarından yararlanıyor. Bu yeni teknoloji Yahoo’nun dokümanlar konusunda uzmanlaşan Bookpad şirketini satın almasının bir sonucu. Yahoo, esas amacının dosya eklerini indirme ihtiyacını tamamen ortadan kaldırmak olduğunu söylüyor.

Yahoo Mail kullanıcılar sağ ve sol ok tuşlarını kullanarak farklı dosya ekleri arasında gezinebilecek, yukarı ve aşağı ok tuşlarıyla dosya eki içinde kaydırma yapabilecek. Ctrl + F genişletilmiş ön izleme moduna geçişi sağlarken, tekrar Ctrl + F tuşlarına basmak sunum moduna geri döndürüyor. Esc tuşu görüntülemeden tamamen çıkmayı sağlıyor. Ctrl – / ++ ile de doküman içinde uzaklaştırma ve yakınlaştırma yapılıyor.

Yahoo Mail’ın bu yeni ön izleme özelliği ABD’deki kullanıcılara sunuldu. ABD dışındaki kullanıcıların önümüzdeki birkaç ay içinde bu özelliğe kavuşması bekleniyor.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Apple Clips video uygulamasına dikey video desteği geldi

Apple Clips video uygulaması en sonunda çok talep edilen bir özelliğe kavuştu. Bugün yayınlanan 3.0 güncellemesiyle birlikte, Clips 16:9, 4:3 ve kare formatlarında çekim...

Oppo Reno 4 Pro İncelemesi

Oppo Reno 4 Pro inceleme yazısında ve videosunda Türkiye'de satışa çıkan yeni Android telefon ile ilgili yorumlar, özellikler yer alıyor.

Yeni iPad Air ve 8. nesil iPad Türkiye’de satışa çıktı

Apple, geçen ayın ortalarında düzenlediği Eylül etkinliğinde tanıtımını gerçekleştirdiği 8. nesil iPad ve yeni iPad Air tabletleri Türkiye'de satışa sunmaya başladı. Bu yeni tabletlerin...

Apple’dan App Store ve Apple Music’te Cumhuriyet Bayramı özel içerikleri

Cumhuriyetin 97. yılını kutlamaya hazırlanırken Apple, App Store ve Apple Music'te yerli uygulamalar, uygulama geliştiricileri ve yerli sanatçılar için özel içerikleri kullanıcılara sunuyor. Türkiye'de uygulama...

Oppo Reno 4 Pro İncelemesi

Oppo Reno 4 Pro inceleme yazısında ve videosunda Türkiye'de satışa çıkan yeni Android telefon ile ilgili yorumlar, özellikler yer alıyor.

Realme Watch İncelemesi

Akıllı saat pazarı son yıllarda istikrarlı biçimde büyümeye devam ediyor. Artık hemen hemen her akıllı telefon üreticisinin ürün portföyünde bir akıllı saat de mevcut....

TV+ Ready İncelemesi

Teknolojinin gelişmesi TV izleme alışkanlıklarını da değiştirmeye başladı. Birçok evde TV hâlâ çanak antenlere bağlı uydu alıcıları ile izlense de, geniş bant internetin yaygınlaşmasıyla...

Oppo Reno 4 Lite İncelemesi

Oppo akıllı telefon pazarının son dönemlerdeki en hareketli oyuncularından biri durumunda. Portföyüne düzenli olarak yeni cihazlarla genişleten şirket, özellikle Reno serisinde üst segment ve...

Bilgilendirici ve kaliteli teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun