XPG Vault fare 1 TB hafızasıyla oyunlarınızı depolayabilir

google news abone ol

XPG, farenizi ve depolama alanınızı tek bir pakette taşımanıza olanak sağlayan, yerleşik bir SSD’ye sahip bir konsept fare ürünü olan XPG Vault’u duyurdu.

Pek çok oyun faresi, makroları ve tercihleri bilgisayardan bilgisayara kolayca taşımanıza olanak tanıyan çeşitli yerleşik depolama birimlerine sahip. Ayrıca bir flaş sürücü olarak ikiye katlanan fare kavramı on yıldan uzun süredir hayatımızda bulunuyor. Buna rağmen, XPG biraz daha yükseği hedefliyor. Doğrudan farenizden “oyun kitaplıklarınızı kolayca taşınabilir hale getirme” sözü veriyor.

XPG’nin basın bülteninde Vault için pek fazla ayrıntı yok, ancak XPG mevcut prototipin 985 MB/sn’de çalışan 1 TB’a kadar SSD’yi entegre edebileceğini ve USB-C ile bağlanabileceğini söylüyor. Kablolu bir fare olduğu göz önüne alındığında, bu performans mümkün görünüyor. Bu, Vault’ta depolanan oyunları gerçekten oynayabileceğiniz anlamına geliyor. Eğer bunlardan bir tanesi Call of Duty olmadığı sürece, birkaç oyun için kesinlikle yeterli yer var.

Bununla birlikte, başka hangi depolama düzeylerinin mevcut olduğu ve bunların yükseltilebilir olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Ayrıca SSD hakkında hiçbir veri yok, ancak bu birimin XPG’nin sahibi olduğu bellek ve SSD şirketi ADATA tarafından üretildiğine dair bahse girebiliriz. Öte yandan XPG, Vault’un DPI veya sensörü gibi, fare kullanımı konusunda ciddi olan kişilerin ilgileneceği hiçbir bilgiyi henüz vermiyor.

Bu arada şirket, Vault’a çok benzeyen XPG Alpha faresini de duyurdu. Bu, Pixart’ın PAW3335 sensörünü kullanacak ve yerleşik depolamaya sahip olmadan, kablosuz bağlantı yeteneklerini sunacak. XPG, CES standını ziyaret edenlerin Vault’a göz atma fırsatı bulacağını söylüyor.

Bu ürünün henüz bir “kavram” ve “prototip” olarak nitelendirildiği göz önüne alındığında, bu fare hakkında şimdilik piyasaya çıkış tarihi veya fiyatı gibi bilgileri beklememiz gerekiyor. Eğer XPG bu ürünü gerçek anlamda piyasaya sunarsa, gelecekte COVID-19 tehlikesi iyice geçtiğinde, arkadaşlarınızla birlikte düzenleyeceğiniz LAN partilerinize sadece farenizle katılmanız mümkün olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sony yeni hareket izleme aygıtı Mocopi ile metaverse alanına giriyor

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Arcade’e aralık ayında Dead Cells+ gibi yeni oyunlar geliyor

Apple Arcade, oyun oynamayı seven iPhone, iPad, Mac veya Apple TV kullanıcıları için gerçekten iyi bir arşiv sunuyor. Üstelik Apple, abonelik tabanlı oyun kütüphanesine...

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

ÖNE ÇIKANLAR