Xperia Companion: Sony’nin yeni akıllı telefon yönetim aracı

xperia companion

Sony, akıllı telefonunu bazı iyileştirmeler ve cihaz yönetim işleri için bilgisayara bağlayanlar için özel bir tamamlayıcı uygulama sunmayı sürdüren birkaç şirketten biri konumunda. Japon elektronik devi, yıllardır PC Companion uygulaması aracılığıyla sunduğu bu hizmeti artık Xperia Companion uygulamasıyla sürdürecek. Sadece bilgisayarlara yüklenebilecek yeni uygulama, selefiyle aynı hizmeti sunacak.

Kullanıcılar Xperia Companion uygulamasıyla telefonlarında bulunan dosyaları ve uygulamaları tarayabilecek. Söz konusu tarama işleminin herhangi bir uygulama desteği olmadan da yapılabileceğini belirtmekte fayda var. Xperia akıllı telefonlar için hazırlanan yazılım güncellemeleri de bu uygulama üzerinden indirilebilecek ve yüklenebilecek. Telefonu fabrika ayarlarına döndürmek isteyenler de uygulamadan faydalanabilecek.

xperia companion

Uygulama, şu anda Sony’nin portföyündeki akıllı cihazların büyük kısmını destekliyor. Xperia Z5 serisi, Z3+ ve Z4 gibi cihazlar ve diğer Z3 serisi telefonlar, Sony’nin yeni uygulamasının kapsama alanı içinde bulunuyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rekabet Kurumu’ndan Google’a 296 milyon TL’lik para cezası

Google hakkında geçtiğimiz yıl başlatılan, arama ve turizm sorgularında kendini öne çıkarmakla suçlandığı soruşturmanın sonunda karar açıklandı. Rekabet Kurumu'nun açıkladığı karar doğrultusunda Google Reklamcılık...

Sony Xperia 1 III ve Xperia 5 III tanıtıldı; işte özellikleri

Sony 2021 model Android telefonları; Xperia 1 III ve Xperia 5 III'ün duyurusunu gerçekleştirdi. Şirket, bu iki telefonu yazın başlarında yurt dışında çıkarmayı planlıyor....