Xiaomi Redmi K30S’in tanıtım tarihi belli oldu

Mi 10T’nin farklı isimli bir versiyonu olan Xiaomi Redmi K30S hakkındaki sızıntılar etrafta dolaşıyor. Akıllı telefonun tanıtım tarihi konusunda henüz resmi bir açıklama gelmese de, pek çok kaynakta bu tarih 27 Ekim olarak gösteriliyor.

Akıllı telefonda 5000 mAh pil, 64 megapiksel arka kamera gibi özelliklerin bulunması bekleniyor. Redmi K30S ile Mi 10T arasındaki en büyük fark, arkalarında yazan marka olacak gibi görünüyor.

Eğer Redmi şapkadan bir tavşan çıkarmazsa, K30S’te de Mi 10T’yle aynı bileşenler bulunacak. Qualcomm Snapdragon 865 işlemci, 6.67 inç 1080p LCD ekran ve 33W hızlı şarj desteği bu özellikler arasında öne çıkıyor.

Telefonda Snapdragon 865’e 6 veya 8 GB RAM ile 128 GB dahili depolama alanının eşlik etmesi bekleniyor. Ancak bazı pazarlarda telefonun 12 GB RAM ve daha fazla depolama alanına sahip versiyonunun da satılabileceği belirtiliyor. Telefonun depolama alanının microSD kartla büyütülemediğini belirtmekte fayda var.

xiaomi redmi k30s

Xiaomi Redmi K30S tanıtımı Çin’de gerçekleşecek olsa da, telefonun Mi 10T’nin satılmadığı bölgelerde de satılması bekleniyor. Latin Amerika, Kuzey Afrika ve bazı Asya-Pasifik bölgesi ülkelerinde Mi 10T satışa çıkmış değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Android 12 çıkışı 4 Ekim'de gerçekleşebilir

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...