Xiaomi Redmi 3 TENAA belgelerinde boy gösterdi

xiaomi redmi 3

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin yeni cihazlarından biri, ülkenin telekomünikasyon sertifika kurumu TENAA’nın belgeleri aracılığıyla ortaya çıktı. Redmi 3 adını taşıyan akıllı telefon, hem fotoğrafları hem de donanım özellikleriyle belgelerde boy gösteriyor.

Altın rengi, gümüş ve gri renk seçenekleriyle potansiyel kullanıcıların karşısına çıkacak olan Xiaomi Redmi 3, 139.x x 69.6 x 8.5 mm.’lik boyutlara sahip. Telefon tartıda 143 gram çekiyor. Cihazın 5 inç ekranı, 1280 x 720 piksel çözünürlük sunuyor.

Akıllı telefonun fiyatı ve ne zaman resmiyet kazanacağı konusunda da şimdiden kesin bir şey söylemek mümkün değil. Redmi 3’ün Çin dışındaki pazarlarda satışa sunulup sunulmayacağı da belirsiz noktalar arasında bulunuyor. Cihazın 1.5 GHz hızındaki sekiz çekirdekli işlemcisine 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanının eşlik etmesi bekleniyor. Kutusundan Android 5.1.1 Lollipop işletim sistemiyle çıkacağı söylenen telefonda, 8 megapiksel arka kamerayı 5 megapiksel ön kameranın tamamlaması öngörülüyor.

İLGİLİ HABERLER